Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Chemik z pewnym triumfem nad MKS-em

PL: Chemik z pewnym triumfem nad MKS-em

Na zakończenie zmagań 12. kolejki PlusLigi Chemik Bydgoszcz podejmował we własnej hali MKS Będzin. Podopieczni Jakuba Bednaruka nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala w trzech setach, dzięki czemu zainkasowali komplet oczek. Będzinianie z kolei dalej czekają na swoje drugie zwycięstwo w lidze.

Na starcie spotkania dobrze blokiem grali bydgoszczanie, dlatego MKS miał problem, by wbić piłkę w „pomarańczowe” (1:3). Przyjezdni starali się trzymać blisko przeciwnika, za sprawą skutecznej kiwki Jake’a Langloisa łapiąc kontakt z rywalem (5:6). Rywalizacja punkt za punkt trwała przez kilka kolejnych akcji, aż w końcu na prowadzenie wysunął się zespół z Będzina, po tym jak dwie punktowe zagrywki zaaplikował Jakub Peszko (10:9). Kolejne „oczko” do przewagi dobrym atakiem dołożył Langlois (12:10). Przez chwilę na tablicy wyników ponownie widniał remis (12:12), lecz blok na Nikoli Kovaceviciu przywrócił MKS-owi niewielką zaliczkę (14:12). I tym razem jednak gospodarze szybko dogonili oponenta (16:15). W pewnym momencie zablokowany został Lincoln Williams, który następnie posłał piłkę w aut, pomagając przeciwnikowi zbudować przewagę (17:20). Następnie kontrę skończył Kovacević. Goście nagle stracili rezon na boisku, co wykorzystał Bartłomiej Lipiński, zdobywają asa serwisowego (23:17). Będzinianie przełamali w końcu złą serię, lecz nie byli oni w stanie odwrócić losów seta.

Podopieczni Gido Vermeulena nie zwieszali głów, od mocnego uderzenia rozpoczynając drugą odsłonę pojedynku, po bloku na Lipińskim prowadząc 4:0. Szybko na niemoc swoich podopiecznych przerwą na żądanie zareagował Jakub Bednaruk, co przyniosło pożądany skutek, gdyż „Chemicy” zdobyli w końcu „oczko” na swoje konto. Sytuacja na parkiecie wcześnie zaczęła się odwracać, ponieważ dzięki obiciu bloku przez Filipiaka różnica między zespołami wynosiła jeden punkt (4:5), natomiast niedługo później do wyrównania doprowadził Maksim Morozau (6:6). Kilka akcji później ten sam zawodnik dobrymi zagrywkami dał swej formacji trzypunktowe prowadzenie (11:8). Ekipa z Bydgoszczy bazowała na tej przewadze, kontrolując seta (15:11). Najsłabsza obecnie drużyna PlusLigi nie zamierzała odpuszczać, za sprawą udanego zbicia piłki przez Langloisa oraz zepsutego ataku z sytuacyjnej piłki przez Filipiaka znów łapiąc kontakt z przeciwnikiem (16:17). Przy stanie 19:17 ponownie skuteczną zagrywką popisał się Morozau, „łapiąc” na przyjęciu świeżo wprowadzonego do gry Adriana Buchowskiego (20:17). Bydgoszczanie konsekwentnie trzymali się wyniku, w konsekwencji dopisując drugiego seta na swoje konto.

Start trzeciej odsłony przyniósł twardą grę po obu stronach siatki. Żadna ze stron nie cofała ręki, a to tworzyło zaciętą rywalizację (4:4). Wyrównana walka trwała przez spory fragment partii, dlatego wynik cały czas oscylował wokół remisu (7:7). Obie ekipy raz po raz popisywały się dobrymi atakami, jak choćby skuteczne skończenia akcji z lewego skrzydła w wykonaniu Langloisa oraz Lipińskiego (9:9). Ani jedna, ani druga formacja nie potrafiła przerwać impasu w walce, wciąż wymieniając się razami (14:14). W końcu lekkie prowadzenie objęli gospodarze, blokując Langloisa (17:15). Dodatkowe „oczko” do zaliczki „Chemicy” dołożyli kolejną „czapą”, tym razem zatrzymując Buchowskiego. Pod koniec seta znów u bydgoszczan zafunkcjonował blok, który wykonał Morozau, a następnie asa serwisowego zdobył Filipak, dzięki czemu siatkarze znad Brdy osiągnęli piłki meczowe, wykorzystując drugą szansę na skończenie spotkania.

MVP: Bartosz Filipiak

Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0
(25:18, 25:21, 25:20)

Chemik: Filipiak (15), Kovacević (11), Morozau (11), Lipiński (10), Szalacha (9), Margarido, Kowalski (libero) oraz Gryc
MKS: Langlois (12), Williams (12), Peszko (7), Ratajczak (4), M. Kowalski (1), Tichacek, Potera (libero) oraz Buchowski (5), Grzechnik (2), Faryna (2) i T. Kowalski