Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Chemik Bydgoszcz z kompletem punktów w starciu z GKS-em

PL: Chemik Bydgoszcz z kompletem punktów w starciu z GKS-em

Mecz Chemika Bydgoszcz z GKS-em Katowice był z gatunku tych, w których obie drużyny walczyły o przełamanie serii porażek. W tym pojedynku lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali rywali ze Śląska 3:1 i dopisali do swojego konta komplet punktów.

Początek spotkania nie był wielkim widowiskiem, gdyż na cztery punkty obu zespołów, trzy z nich wynikały z błędów (2:2). Dobre wejście w mecz zaliczył Bartosz Filipiak, popisując się trzema udanymi atakami (5:5). Impas w walce przerwali goście, w czym dobrą zagrywką pomógł Karol Butryn (8:5). Kolejne „oczko” do przewagi goście dołożyli blokiem na Nikoli Kovaceviciu (9:5). W drużynie Chemika pojawiło się więcej niedokładności oraz nieskuteczności, z czego skrzętnie korzystał GKS, po asie serwisowym Rafała Sobańskiego wychodząc na prowadzenie 13:6. Z czasem gospodarze powrócili do zdobywania punktów, lecz nadal mieli oni dużą stratę do rywala (9:16). Gdy prosty błąd popełnił Sobański, dystans między ekipami nieco się zmniejszył (13:17). Niedługo później ten sam przyjmujący został zatrzymany, na co czasem zareagował Piotr Gruszka (16:19). Przerwa zdała egzamin, gdyż powracając na parkiet, gracze z Katowic zgarnęli trzy „oczka” z rzędu (22:16), utrzymując przewagę do końca odsłony.

Na starcie drugiej partii dobrym atakiem i blokiem popisał się Tomas Rousseaux (3:2). Chwilę później ten sam zawodnik otrzymał jednak „czapę”, dającą prowadzenie bydgoszczanom (4:3). Zacięta rywalizacja sprawiała, że wynik cały czas oscylował wokół remisu. Tę sytuację dwoma atakami z rzędu zmienił Bartłomiej Lipiński (8:6), lecz GKS ponownie szybko wyrównał stan seta (9:9). Gospodarze raz jeszcze spróbowali „uciec” rywalom, trzema skutecznymi blokami osiągając rezultat 14:10. Od tego momentu „Chemicy” przez kilka kolejnych akcji utrzymywali swoją przewagę (18:14). W swej drużynie ciężar gry na swoje barki brał Lipiński, udanie kończąc akcje (21:17). Miał on również oparcie w kolegach, dlatego podopieczni Jakuba Bednaruka doprowadzili do wyrównania w meczu.

Podrażnieni goście szybko zdobyli wyraźne prowadzenie (4:0), w czym atakami w aut pomógł Lipiński. GKS przestał powiększać zaliczkę, jednakże był on w stanie utrzymywać korzystny wynik. Bydgoszczanie konsekwentnie jednak skracali dystans, po skończonej kontrze przez Maksima Morozaua łapiąc kontakt z rywalem (7:8). Remis pojawił się na tablicy, gdy przechodzącą piłkę skończył Michał Szalacha (10:10). Chemik szczególnie dobrze prezentował się z Raphaelem Margarido Vinhedo na zagrywce, co potwierdziło się i tym razem. Od stanu 11:12 gospodarze zdobyli bowiem w tym ustawieniu trzy punkty z rzędu (14:12). Mimo problemów i dobrej dyspozycji Rousseuax siatkarze z Bydgoszczy byli w stanie mieć nieznaczną przewagę, by kurczowo się jej trzymać (19:17). Przyjezdni szukali sposobu na odwrócenie sytuacji, lecz „Chemicy” pewnie rozegrali „końcówkę”, zapewniając sobie punkt do tabeli ligi.

Rozpędzeni podopieczni Bednaruka świetnie zaczęli kolejną odsłonę. Ponownie z dobrej strony pokazał się Lipiński, poprzez zagrywkę zdobywając dwa punkty dla zespołu (5:1). Na niemoc swoich zawodników zareagował Gruszka. Po przerwie obraz gry na chwilę odwrócił się o sto osiemdziesiąt stopni, gdyż z pola serwisowego postraszył Butryn (4:5). Sytuacja na boisku uspokoiła się przy stanie 7:5, gdyż od tego momentu drużyny zaczęły wymieniać się razami (9:8). Skuteczny blok gospodarzy oraz as serwisowy Morozaua przekonał Gruszkę do wzięcia drugiej pauzy (12:8). Tym razem katowiczanie nie zrobili szybkiego powrotu, nadal posiadając kilkupunktową stratę (12:16). GKS miał problemy z różnymi elementami siatkarskiego rzemiosła, nie pomagając sobie w dalszej walce (13:18). Bydgoszczanie nie pozwolili sobie na zdekoncentrowanie, dzięki czemu przerwali oni swoją „czarną serię”.

MVP: Raphael Margarido Vinhedo

Chemik Bydgoszcz – GKS Katowice 3:1
(19:25, 25:21, 25:21, 25:15)

Chemik: Lipiński (18), Margarido (2), Kovacević (12), Szalacha (9), Filipiak (18), Morozau (7), Kowalski (libero) oraz Gryc, Lesiuk i Sieńko
GKS: Krulicki (8), Butryn (12), Komenda (2), Rousseaux (22), Kohut (3), Sobański (11), Mariański (libero) oraz Woch, Fijałek, Krzysiek (4), Sobala i Depowski