Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Cerrad Czarni Radom bliżej piątego miejsca

PL: Cerrad Czarni Radom bliżej piątego miejsca

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja o piąte miejsce pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Cerrad Czarnymi Radom.  W pierwszym meczu w Radomiu po zaciętym tie-breaku lepsi okazali się radomianie.  Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Tomasza Fornala.  Mecz rewanżowy odbędzie się we wtorek 16.04. w Bełchatowie.

Dwie pierwsze akcje pojedynku padły łupem siatkarzy miejscowej ekipy, jednak tym samym odpowiedzieli bełchatowianie. Mieli oni jednak spore problemy z przyjęciem zagrywek Wojciecha Żalińskiego (2:6), a na tablicy wyników cały czas utrzymywał się rezultat korzystny dla Czarnych (10:6). Ekipa z Radomia dobrze zaczęła grać również blokiem (12:6). W końcu jednak udane kontry ze środka pozwoliły jeszcze aktualnym mistrzom Polski zmniejszyć straty (11:14), ale gra się wyrównała i przyjezdni nie byli w stanie dogonić rywali (17:20). Również kluczowa faza tej odsłony stała pod znakiem walki punkt za punkt (23:19) i po ataku Żalińskiego Czarni mieli piłkę setową (24:21), całą odsłonę zakończyła natomiast nieudana akcja przyjezdnych.Podrażnieni bełchatowianie przy zagrywkach Karola Kłosa na początku drugiej odsłony nie dawali złapać oddechu miejscowym (6:1). Ponownie jednak radomianie zaczęli grać blokiem, co pozwoliło im zniwelować dystans (5:7), kolejna „czapa” sprawiła, że złapali kontakt punktowy. Potem jednak mocnymi serwisami popisał się Jakub Kochanowski (10:7), ale znów zadziałał radomski blok (10:11). Cały czas na prowadzeniu utrzymywali się siatkarze z Bełchatowa, ale to zmieniła kontra Żalińskiego (16:16). Zespoły wymieniały się udanymi zagraniami (20:20), w najważniejszym momencie blokiem zagrała Skra (24:22) i po dobrej akcji z lewej flanki Artura Szalpuka doprowadziła do remisu w całym meczu.

Tym razem to serwisy Mariusza Wlazłego nie miały problemu z wpadnięciem w boisko radomian (4:1), a tym zdarzały się nieporozumienia (2:7). Blok sprawił, że gospodarze zmniejszyli swoje straty, dobrą zagrywkę dołożył również Michał Filip (6:9). Na lewej stronie bez większych problemów zaczął punktować Szalpuk (12:7) i to jego zespół wyraźnie dyktował warunki w tej odsłonie (18:14), Cerrad Czarni mieli natomiast spore problemy z przyjęciem (14:21). Trochę ożywienia w szeregi miejscowych wniósł Kamil Kwasowski (17:21), ale cały czas to PGE Skra była bliżej zwycięstwa w tej odsłonie (23:19) i po udanym bloku prowadziła w całym meczu.

Kiwka Dejana Vincicia otworzyła czwartą część pojedynku, który chwilę potem dołożył asa (2:0). Dodatkowo dobrze spisywał się Żaliński, który przeszedł na prawe skrzydło (8:5). Gospodarze znów dość swobodnie czytali grę bełchatowian (10:6), ale kiedy w polu zagrywki pojawił się Milad Ebadipour, jego zespół zaczął odrabiać starty, dzieła dokończyły serwisy Kochanowskiego, a także błędy własne ekipy Roberta Prygla (12:13). Czarni nie składali broni, dobre zagrania Tomasza Fornala z lewej strony przechyliły wynik na korzyść gospodarzy (17:15). Radomianie znów zaczęli mieć problemy z przyjęciem (19:19), walka rozgrzała na nowo (23:23). Żadna z drużyn nie odpuszczała i dopiero podwójny blok radomianom doprowadził do tie-breaka.

Decydująca odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki i długo żadna z ekip nie była w stanie przejąć inicjatywy. Przy zmianie stron o oczko lepsi byli miejscowi (8:7), a ich zaliczkę powiększył as serwisowy Fornala. Kontrą odpowiedział Szalpuk (9:9), chwilę potem ponownie dwa punkty więcej mieli na swoim koncie radomianie (12:10). Ta sytuacja nie utrzymała się długo, Skra zagrała blokiem (13:13), kolejna „czapa” dała im meczbola. Piłkę meczową ekipa Roberto Piazzy miała w górze, jednak atak Szalpuka zatrzymał Michał Ostrowski (14:14), powstrzymując również akcję rywali z lewej flanki. Ostatnie słowo należało do Ostrowskiego i jego trudnej zagrywki.

MVP: Tomasz Fornal

Cerrad Czarni Radom – PGE  Skra Bełchatów 3:2
(25:21, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14)

 Składy zespołów:
Czarni:  Pajenk (2), Żaliński (22), Vincic (5), Filip (9), Huber (10), Fornal (16), Ruciak (libero) oraz Ostrowski (7), Giger, Wasilewski (libero), Rybicki, Kwasowski (8)
PGE Skra: Wlazły (10), Kłos (14), Kochanowski (13), Ebadipour (18), Szalpuk (14), Łomacz (4), Piechocki (libero) oraz Droszyński, Katić, Orczyk (2)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Czarnych Radom

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Plusligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved