Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Cerrad Czarni Radom bez straty seta w Gdańsku

PL: Cerrad Czarni Radom bez straty seta w Gdańsku

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom byli stawiani w roli faworyta spotkania z Treflem Gdańsk i  wywiązali się z tej roli. Trefl Gdańsk na własnym boisku nie zdołał ugrać nawet seta, a najbliżej tego był w partii pierwszej. W dalszej fazie spotkania przewaga podopiecznych Roberta Prygla była coraz wyraźniejsza. MVP meczu wybrano Maksima Żygałowa.

Obie drużyny doznały w poprzednich dwóch kolejkach porażek. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia 2:0 gospodarzy, do remisu doprowadził Maksim Żygałow (3:3). Goście objęli dwupunktowe prowadzenie po ataku Wojciecha Żalińskiego (7:5), ten sam zawodnik popisał się punktowym blokiem na Rubenie Schocie i było 9:6 dla gości. Radomianie lepiej grali w obronie i przez dłuższy czas utrzymywała się ich przewaga. Następnie ciężar gry wziął na siebie Ruben Schott i wykonał serię trudnych zagrywek, radomianie mieli problemy z przyjęciem. W zespole z Gdańska punktowali też Maciej Muzaj oraz Miłosz Hebda i to Trefl odrobił straty i miał dwa punkty przewagi (18:16). Radomianie wyrównali stan rywalizacji po kolejnym udanym zbiciu Żalińskiego. Gra obu ekip falowała, obie drużyny popełniły błędy własne. Trefl ponownie miał dwa punkty zaliczki (22:20), ale w końcówce lepsi okazali się podopieczni Roberta Prygla. Ciężar gry wziął na siebie Maksim Żygałow popisał się on asem serwisowym i punktem w kontrataku i Czarni prowadzili 24:22. Seta punktowym atakiem ze skrzydła zamknął Tomasz Fornal.

Na początku drugiej partii dwoma asami serwisowymi popisał się Patryk Niemiec, punkt ze środka zdobył Piotr Nowakowski i Trefl prowadził 4:1. Goście szybko odpowiedzieli swoim rywalom, punkty zdobyli Alen Pajenk oraz Maksim Żygałow, w ataku pomylił się Maciej Muzaj i był remis 4:4. Podopieczni trenera Anastasiego wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę po punktowym bloku Marcina Janusza (7:5). Radomianie doprowadzili po kiwce Dejana Vincicia do kolejnego remisu (9:9). Do stanu 12:12 toczyła się wyrównana gra, po czym swoją przewagę zaznaczyli goście. Ekipa Trefla popełniła błędy własne w ataku, nadziewała się na szczelny blok swoich rywali i przegrywała 13:16. Na zagrywce ręki nie zwalniał Maksim Żygałow, po jego asie serwisowym na tablicy wyników widniał rezultat 19:15 dla Czarnych. Do końca seta trwała dominacja zespołu z Radomia, który pewnie wygrał seta i prowadził w meczu 2:0.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się od remisu 3:3, podobnie jak to miało miejsce w drugim secie, gospodarze prowadzili 5:3, w bloku punkt zdobył Ruben Schott. Kolejny punkt w tym elemencie na konto gospodarzy zapisał Maciej Muzaj i Trefl prowadził 8:5. Radość gdańszczan nie trwała zbyt długo. Czarni odpowiedzieli skuteczną grą w bloku Maksima Żygałowa, wyrównali straty i po kolejnym jego ataku było 9:8 dla nich. Był to moment zwrotny tego seta, trzema asami serwisowymi popisał się Wojciech Żaliński i przewaga gości wzrosła do czterech punktów (13:9). Gdańszczanie mieli problemy ze skończeniem ataków, trener Anastasi dokonał głębokich roszad w składzie, ale na nic się to zdało, Trefl przegrywał 15:20. Stroną dyktującą warunki gry na boisku byli radomianie, byli lepsi w każdym elemencie siatkówki. Set miał jednostronny przebieg, a w ekipie z Gdańska nie było zawodnika, który wziąłby na siebie ciężar gry. Przy stanie 22:18 punktowym blokiem popisał się Wojciech Żaliński. Ten sam zawodnik zakończył seta oraz mecz, popisał się dwoma asami serwisowymi.

MVP: Maksim Żygałow

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 0:3
(23:25, 20:25, 18:25)

Trefl: Nowakowski (4), Janusz (1), Hebda (6), Niemiec (7), Muzaj (14), Schott (9), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Sasak i Kozłowski
Czarni: Pajenk (8), Żaliński (12), Vincić (2), Huber (5), Żygałow (17), Fornal (10), Ruciak (libero) oraz Kwasowski i Rybicki