Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bitwa w Gdańsku dla siatkarzy AZS-u Olsztyn

PL: Bitwa w Gdańsku dla siatkarzy AZS-u Olsztyn

Nieasamowicie zacięte były trzy pierwsze sety meczu PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk a AZS-em Olsztyn W pierwszym triumfowali przyjezdni, w drugim górą byli gdańszczanie. Zespół AZS-u wygrał również końcówkę trzeciego seta i w czwartej odsłonie już dominował, wygrywając całe spotkanie 3:1. Dzięki tej wygranej olsztynianie awansowali na pozycję wicelidera tabeli, ale trzeba pamiętać, że mają więcej rozegranych spotkań niż rywale na dalszych miejscach.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki (4:4). Jako pierwsi dwupunktową przewagę wypracowali sobie gospodarze, jednak olsztynianie szybko doprowadzili do wyrównania, po czym sami objęli prowadzenie. Znakomicie w tamtym momencie grał Jan Hadrava, który popisał się asem serwisowym oraz kilkoma punktowymi atakami z rzędu (6:8). Gdańszczanie nie pozwolili przyjezdnym na powiększenie przewagi – skutecznie na skrzydłach grali Bartłomiej Mordyl oraz Bartosz Filipiak (10:10). Kolejna część partii upłynęła pod znakiem zaciętej walki punkt za punkt, żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie prowadzenia większego niż 1 „oczko” (17:17). W końcówce po obu stronach pojawiło się wiele błędów w polu serwisowym. Ostatecznie, po grze na przewagi, górą byli olsztynianie (27:29).

Drugiego seta lepiej otworzyli gospodarze – Indykpol AZS popełniał wiele błędów w zagrywce i ataku (6:4). Mimo tego, przyjezdni doprowadzili do wyrównania i ponownie walka toczyła się punkt za punkt (8:8). Jednak po skutecznym ataku i asie serwisowym Bartosza Filipiaka gdańszczanie osiągnęli 3 punkty przewagi (12:9). Taka sytuacja nie trwała długo, po stronie olsztynian punktowali Wojciech Żaliński oraz Jan Hadrava, co ponownie doprowadziło do wyrównania (13:13). Podobnie jak w pierwszej partii, również w tej zespoły toczyły zaciętą walkę. W końcówce gospodarze wypracowali sobie trzypunktową przewagę (22:19), jednak nie zdołali jej utrzymać i Indykpol AZS doprowadził do wyrównania. Dzięki skutecznej grze Wojciecha Żalińskiego przyjezdni mieli pierwszą piłkę setową, jednak po stronie Trefla tym samym odpowiedział Ruben Schott. Ostatecznie tym razem po końcówce na przewagi lepsi okazali się gdańszczanie (26:24).

Trzecia odsłona meczu również rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy (6:3). To oni grali skuteczniej w ataku, a prym wiedli Paweł Halaba oraz Bartosz Filipiak, chociaż wszyscy zawodnicy mieli swój udział w dobrej dyspozycji zespołu. W połowie seta obie drużyny ponownie zaczęły popełniać błędy w polu serwisowym, ale efektownie grały też w obronie (14:12). Przez większą część partii Trefl utrzymywał dwa punkty przewagi, jednak dzięki dwóm asom serwisowym Pawła Pietraszki zespół z Olsztyna doprowadził do remisu (18:18). Końcówka seta znowu była niezwykle wyrównana, a o wyniku po raz trzeci decydowała gra na przewagi. Siatkarze obu ekip byli niezwykle skuteczni w ataku, dodatkowo nie popełniali prostych błędów. Ostatecznie triumfowali przyjezdni po autowym ataku Bartosza Filipiaka (26:28).

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia Indykpolu AZS (0:3). Niezwykle skuteczny był Jan Hadrava, natomiast po stronie gospodarzy problemy ze skończeniem ataku miał Paweł Halaba oraz Bartosz Filipiak. Olsztynianie utrzymywali przewagę, a dzięki asowi serwisowemu Wojciecha Żalińskiego powiększyli ją do 4 punktów (10:14). Gdańszczanie zdołali odrobić część strat za sprawą punktowych ataków Kewina Sasaka, który pojawił się na boisku w tym secie (12:14). To jednak nie wystarczyło, by doprowadzić do wyrównania – po stronie przyjezdnych niezwykle skuteczny był na środku Seyed Mousavi, natomiast na skrzydłach Mateusz Mika oraz bardzo dobrze dysponowany w tym meczu Żaliński (14:20). Olsztynianie grali pewnie w końcówce i to oni byli górą w ostatniej odsłonie spotkania – piłkę przechodzącą skończył atakiem Mateusz Mika (17:25).

MVP: Paweł Woicki

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(27:29, 26:24, 26:28, 17:25)

Trefl: Filipiak (22), Janusz (2), Schott (8), Halaba (10), Mordyl (13), Crer (8), Majcherski (libero) oraz Kozub, Jakubiszak (2), Sasak (3), Urbanowicz i Grzyb
AZS: Hadrava (25), Andringa (2), Woicki, Poręba (6), Żaliński (19), Mousavi (14), Żurek (libero) oraz Kowalski, Pietraszko (7), Kapica i Mika (7)