Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bez niespodzianki w Kędzierzynie-Koźlu, ZAKSA lepsza od Visły

PL: Bez niespodzianki w Kędzierzynie-Koźlu, ZAKSA lepsza od Visły

fot. cev.eu

W zaległym meczu 12. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła zwycięstwo za trzy punkty. Chociaż bydgoszczanie starali się walczyć, to gospodarze kontrolowali przebieg poszczególnych setów. Tym samym mistrzowie Polski na fotelu lidera zakończyli pierwszą część fazy zasadniczej i w Pucharze Polski zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała. Najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu został wybrany środkowy David Smith.

Bez Benjamina Toniuttiego rozpoczęli gospodarze to spotkanie. Szybko jednak wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które powiększyli, kiedy w siatkę uderzył Piotr Lipiński (5:1). Od tego momentu gra się wyrównała i cztery ,,oczka” przewagi utrzymywały się przez dłuższy czas. Dopiero atak w siatkę Kamila Semeniuka zmniejszył je do dwóch, ale skończona kontra przez Aleksandra Śliwkę pozwoliła powrócić kędzierzynianom ponownie do czterech (11:7). Bydgoszczanie próbowali odrobić straty z początku seta i po trafieniu Jakuba Peszki częściowo im się to udało, ale mistrzowie Polski w pełni kontrolowali jego przebieg. Przy zagrywce Peszki nie potrafili jednak zrobić przejścia i trochę na własne życzenie stracili trzy punkty z rzędu. Trener Nikola Grbić zmuszony był poprosić o przerwę, gdyż na tablicy wyników zrobiło się 17:16. Jednak po czasie asa posłał Śliwka i wszystko wracało pod kontrolę zawodników Grupy Azoty ZAKSY (20:17). Po ustawieniu szczelnego bloku przez Davida Smitha i przestrzelonym zagraniu Tomasza Kalembki miejscowi mieli cztery piłki setowe, a po trafieniu Semeniuka zakończyli pierwszą partię wynikiem 25:21.Dobrze rozpoczęli drugą partię zawodnicy BKS-u Visły, którzy po ustawieniu dwóch szczelnych bloków prowadzili 3:0. Dodatkowo w kontrze trafił Tonček Štern i było już 0:4. Straty te szybko zostały odrobione głównie za sprawą Davida Smitha. Gra obu drużyn mocno falowała, gdyż punkty były zdobywane seriami i tak od stanu 4:7 zrobiło się po 9. Dopiero od tego momentu wynik zaczął oscylować w okolicach remisu, a na pierwsze prowadzenie wyszli gospodarze kiedy ze środka trafił Łukasz Wiśniewski (12:11). Żadna z drużyn w środkowym fragmencie seta nie potrafiła uciec swojemu przeciwnikowi choćby na dwa ,,oczka” i dopiero skuteczna kontra w wykonaniu Kamila Semeniuka sprawiła, że zrobiło się 19:17. W końcówce przyspieszyli kędzierzynianie i po wybiciu piłki po rękach blokujących przez Árpáda Barótiego różnica wzrosła do trzech punktów. Zawodnicy znad Brdy dzielnie się jednak bronili i po uderzeniu w siatkę Semeniuka doprowadzili do remisu. Ostatecznie sprawy w swoje ręce wziął Baróti i to w dużej mierze dzięki niemu miejscowi prowadzili już 2:0.

Atakujący z Kędzierzyna-Koźla świetnie rozpoczął kolejną część meczu i skończył pierwsze cztery posłane do niego piłki, co przełożyło się na wynik 4:2. Kiedy wydawało się, że miejscowi będą powiększać swoją przewagę kompletnie zacięli się w ataku i fatalnie pudłowali w kilku kolejnych akcjach. Niemoc tą przerwał David Smith, który najpierw trafił ze środka, a następnie dołożył asa serwisowego (9:7). Ucieczka zawodników Grupy Azoty ZAKSY nastąpiła przy zagrywce Aleksandra Śliwki, kiedy to zapunktowali czterokrotnie pod rząd (14:10) i jak się później okazało był to przełomowy moment tego seta. Wprawdzie kiedy piłka po zagrywce Piotra Lipińskiego przetoczyła się po siatce i wpadła w boisko dystans dzielący oba zespoły zmalał do dwóch punktów, jednak siatkarze Grbicia kontrolowali przebieg tej partii. Do jej zakończenia nic się już nie zmieniło. Po ustawieniu bloku przez Przemysława Stępnia na Jakubie Peszko było 23:19, a kiedy dodatkowo asa posłał Árpád Baróti nawet 24:19. Całe spotkanie skończył zagraniem z lewej flanki Kamil Semeniuk, po którym to piłka długo leciała, ale ostatecznie nie miał jej kto podbić. Tym samym miejscowi odnotowali pierwsze zwycięstwo w tym roku i awansowali na fotel lidera w PlusLidze.

MVP: David Smith

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BKS Visła Bydgoszcz 3:0
(25:21, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:
ZAKSA: Stępień (2), Wiśniewski (1), Śliwka (12), Semeniuk (10), Baroti (20), Smith (14), Zatorski (libero) oraz Rejno (2)
Visła: Woch (5), Stern (16), Lipiński (1), Gryc (8), Kalembka (4), Peszko (4), Szymura (libero) oraz Gałązka (1) i Quiroga (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved