Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Beniaminek z Zawiercia lepszy od Czarnych w złotym secie

PL: Beniaminek z Zawiercia lepszy od Czarnych w złotym secie

Jurajscy Rycerze przegrali mecz z Czarnymi Radom 0:3, ale okazali się lepsi w złotym secie, dzięki czemu na koniec debiutanckiego sezonu zajęli dziewiątą lokatę. Podopiecznym Roberta Prygla przypadło dziesiąte miejsce.

Chociaż dwie pierwsze akcje spotkania padły łupem gospodarzy, to błyskawicznie as serwisowy Mateja Pataka wyrównał stan rywalizacji (2:2). Po chwilowej walce punkt za punkt ponownie prowadzenie objęli miejscowi (7:5), by jednak chwilę później przegrywać dwoma oczkami po błędzie własnym (10:12). Pomyłką odpowiedzieli również zawiercianie (12:13), a as serwisowy Dimy Tieriomienko jedynie powiększył przewagę ekipy z Mazowsza (15:12). Goście zaczęli mieć problemy ze skończeniem akcji i po ataku w antenkę przegrywali już 15:20. Michał Filip skutecznym zagraniem dał swojej drużynie piłkę setową, a premierową odsłonę zakończył blok radomian.

Pierwsze momenty drugiej partii należały do zespołu Roberta Prygla, a problemy w ataku znów mieli siatkarze z Zawiercia (3:8). Cały czas trwała dość wyrównana walka, ale wizualnie lepiej wyglądali Czarni, którzy po „czapie” prowadzili 11:5. Radomianie nie zamierzali oddawać inicjatywy i po potężnej zagrywce Michała Filipa mieli siedem oczek zaliczki (17:10). Gościom udało się zmniejszyć dystans dzięki dobremu blokowi (12:17) oraz dobrej kontrze Hugo de Leona (16:20). Na prawej stronie mocnym atakiem popisał się Grzegorz Bociek, chwilę potem dokładając jeszcze mocniejszy serwis (18:21), nie wystarczyło to jednak, aby wyrównać stan rywalizacji. Błąd nieczystego odbicia sprawił, że zawiercianie przegrywali 18:23, a zespoły na 10-minutową przerwę sprowadził as serwisowy Michała Filipa.

Po przerwie animuszu nie stracili gospodarze, natomiast Warta Zawiercie nadal miała spore problemy z błędami własnymi i już przy stanie 0:4 o czas poprosił trener Emanuele Zanini. Swój zespół do walki poderwał Bociek i po jego mocnym serwisie goście nawiązali kontakt punktowy (3:4). Na tablicy wyników remis pojawił się po bloku na Michale Filipie (5:5), jednak autowy atak gości znów dał przewagę radomianom, którzy powiększyli ją po zatrzymaniu na środku siatki Davida Smitha (13:10). Zawiercianie się nie poddawali, dzięki zagrywce Grzegorza Pająka doprowadzili do remisu, wychodząc na prowadzenie po skutecznym bloku (16:15). Wprowadzony na zmianę Wojciech Żaliński nie zwolnił ręki zza linią dziewiątego metra, natomiast kontra z lewego skrzydła przywróciła wynik na korzyść gospodarzy (18:16). Radomianie lepiej grali w ofensywie, kontratak Kamila Kwasowskiego, a następnie Jakuba Rybickiego zapewnił im już pięć punktów więcej (23:18). Czarni nie oddali już rywalom ani jednego punktu, kończąc mecz podwójnym blokiem.

Set decydujący o tym, która z drużyn zajmie dziewiąte miejsce, rozpoczął się od walki punkt za punkt (4:4) i dopiero as serwisowy Tomasza Fornala dał zaliczkę gospodarzom (6:4), jednak kontra Boćka ponownie wyrównała stan rywalizacji. Z dobrą zagrywką Pająka nie poradził sobie Dustin Watten, a gra cały czas toczyła się punkt za punkt. Zawiercianie widowiskowym blokiem zatrzymali Fornala (13:11), a na prawym skrzydle w kontrze nie zawiódł po raz kolejny w złotym secie Grzegorz Bociek, dając swojej ekipie piłkę setową (14:11) i to bombardier zakończył cały mecz.

MVP: Dejan Vincić

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
(25:18, 25:19, 25:18) złoty set 12:15

Warta zajęła 9. miejsce, Czarni 10. miejsce.

Czarni: Tieriomienko (11), Vincić (3), Filip (17), Huber (7), Fornal (7), Kwasowski (8), Watten (libero) oraz Ostrowski (1), Ziobrowski (2), Droszyński i Rybicki (1)
Warta: Długosz (2), Zajder (3), Bociek (24), Pająk (4), Smith (4), Patak (11), Koga (libero) oraz Swodczyk (1), Żuk (1), Kaczorowski, Andrzejewski (libero), de Leon (2) i Popik