Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plusliga: Beniaminek walczył, ale to lider tabeli lepszy

Plusliga: Beniaminek walczył, ale to lider tabeli lepszy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Lider tabeli, Verva Warszawa Orlen Paliwa był zdecydowanym faworytem starcia z beniaminkiem, Ślepskiem Malow Suwałki otwierającego 16. kolejkę. Pierwszoroczniak w Pluslidze postawił wicemistrzom Polski trudne warunki i mimo, że spotkanie trwało zaledwie trzy sety, nie można powiedzieć, że był to jednostronny pojedynek. Świetny mecz zagrał wybrany MVP  Igor Grobelny.

Bardzo wyrównany początek zaserwowali zawodnicy obu drużyn kibicom zgromadzonym w hali w Suwałkach. Dopiero szczęśliwe uderzenie po rękach blokujących Bartosza Kwolka sprawiło, że zrobiło się 8:6 dla gości, ale dwie akcje później znowu było po równo. Kiedy Kévin Klinkenberg zagrał blok-aut po raz pierwszy przewagę uzyskali gospodarze. Jednak dobra gra blokiem warszawian spowodowała, że w środkowym fragmencie seta uciekli swoim rywalom na trzy ,,oczka”. Stało się to po tym jak zatrzymani zostali Klinkenberg oraz Andreas Takvam (14:11). Dodatkowo Joshua Tuaniga wykonał nieudaną kiwkę i trener Andrzej Kowal zmuszony był poprosić o przerwę. Suwałczanie popełniali sporo błędów własnych, dzięki czemu nie tylko nie byli w stanie zbliżyć się do swoich rywali, ale cały czas dystans się zwiększał. Szczególnie duże kłopoty miał Klinkenberg, czym przypłacił utratą miejsca na boisku. Straty okazały się niemożliwe do odrobienia. Wprawdzie siatkarze Ślepska Malow zmniejszyli różnicę do dwóch, ale to było wszystko na co ich było stać w tej partii. Zakończyła ją zagrywka w siatkę Nicolasa Szerszenia.Dwa pierwsze punkty padły łupem miejscowych. Atak w antenkę Bartosza Kwolka sprawił, że różnica wzrosła do trzech ,,oczek”, ale przy zagrywce Antoine Brizarda straty zostały odrobione. Kiedy Kwolek trafił zagrywką w samą linię, a Cezary Sapiński przełożył ręce na drugą stronę siatki na tablicy wyników było już 7:6. Gra po raz kolejny wyrównała się i po serii błędów w polu serwisowym, w kontrze trafił Kwolek, dając tym samym dwupunktowe prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten był wyróżniającą się postacią w swoim zespole i to za jego sprawą goście, podobnie jak w poprzednim secie, uciekali swoim rywalom (15:12). Oba zespoły znacznie obniżyły swoje loty, co sprawiło, że poziom spotkania spadł. Wydawało się, że ekipa ze stolicy kontroluje całkowicie przebieg tej partii i nawet po zablokowaniu Piotra Nowakowskiego sytuacja ta nie zmieniła się (20:18). Po asie serwisowym Brizarda stało się jasne, że drugi set także będzie należał do zawodników wicemistrza Polski. Ostatecznie suwałczanie zdołali ugrać tylko 21 punktów i po trafieniu Kwolka z szóstej strefy przegrali tą partię.

Wzorem poprzednich setów od gry punkt za punkt rozpoczęły trzecią partię obie drużyny. Sytuacja zmieniła się, po trafieniu Bartosza Kwolka w kontrze, ale chwilę później w polu serwisowym pojawił się Nicolas Szerszeń i zapunktował dwukrotnie (9:8). Joshua Tuaniga otworzył sobie możliwość grania wszystkimi strefami, przez co rozkład ataku po stronie miejscowych prezentował się znacznie lepiej i do osamotnionego Szerszenia zaczęli dołączać kolejni zawodnicy. W drużynie Vervy Orlen Paliwa świetnie funkcjonowała para Bartosz Kwolek-Igor Grobelny, która była nie do zatrzymania na lewym skrzydle. I to właśnie trafienia z pipe`a tego pierwszego sprawiły, że zrobiło się 17:14. Trzypunktowa różnica utrzymywała się przez dłuższy czas. Dopiero as serwisowy Patryka Szwaradzkiego oraz ,,pudło” Grobelnego spowodowały, że gospodarze nawiązali kontakt punktowy, ale na odrobienie strat pozostawało im już niewiele czasu (21:22). Kiedy dobrze dysponowany Grobelny trafił po prostej podopieczni Andrei Anastasiego mieli dwie piłki meczowe. W pierwszej miejscowi jeszcze się obronili, ale przy drugiej byli już bezradni i po przegraniu trzech partii musieli uznać wyższość warszawian, którzy umocnili się na fotelu lidera PlusLigi.

MVP: Igor Grobelny

Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3
(22:25, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
Ślepsk: Klinkenberg (9), Szerszeń (13), Bołądź (1), Takvam (6), Sapiński (6), Tuaniga, Stańczak (libero) oraz: Filipowicz (libero,) Szwaradzki (7), Siek (1), Rudzewicz, Rohnka, Gonciarz
Verva: Kwolek (16), Król (7), Brizard (2), Wrona (5), Nowakowski (7), Grobelny (14), Wojtaszek (libero), oraz : Jaglarski, Niemiec, Kowalczyk

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved