Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: 18. kolejka, czyli czas na ważne starcia w górze, ale i w dole tabeli

PL: 18. kolejka, czyli czas na ważne starcia w górze, ale i w dole tabeli

fot. Katarzyna Antczak

Od starcia Dafi Społem Kielce z Cuprum Lubin rozpocznie się 18. kolejka PlusLigi, która tym razem potrwa aż do poniedziałku. Emocji znów nie powinno zabraknąć, bowiem ciekawe starcia czekają kibiców chociażby w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin podejmie Łuczniczkę Bydgoszcz. Będzie to ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli, ale także walka wyżej notowanych zespołów nie powinna zawieść kibiców. Szczególnie dobrze zapowiada się pojedynek PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem, a brązowych medalistów poprzedniego sezonu PlusLigi ma już poprowadzić nowy trener – Ferdinando de Giorgi. 

 Dafi Społem Kielce – Cuprum Lubin
czwartek, 18.01, godz. 18:00

Starcie Dafi Społem Kielce z Cuprum Lubin rozpocznie zmagania w 18. kolejce PlusLigi. Faworytem tego pojedynku bez wątpienia będą goście z Dolnego Śląska, którzy w poprzedniej rundzie 3:1 pokonali Espadon Szczecin. Wydaje się, że podopieczni Patricka Duflosa uporali się już ze wszystkimi swoimi problemami zdrowotnymi. Na boisku kolejny mecz spędził Robert Taht, ale prawdziwym killerem w spotkaniu ze szczecińskim zespołem był Łukasz Kaczmarek, który zapisał na swoim koncie 30 oczek. Dobre zawody rozegrał również środkowy – Piotr Hain.

Naprzeciwko nich staną między innymi Tomisław Dokić oraz Jakub Wachnik, którzy w przegranym 0:3 starciu z Indykpolem AZS-em Olsztyn byli najlepiej punktującymi siatkarzami w swojej ekipie. Warto jednak podkreślić, że graczom Dariusza Daszkiewicza niewiele brakowało, aby wygrać w Olsztynie chociażby jednego seta. –  Jesteśmy takim zespołem, że u nas wszyscy muszą zagrać na sto procent swoich możliwości. Jeżeli ktoś zagra troszkę słabiej, to mamy problemy. W tym meczu musimy zagrać od pierwszej do ostatniej piłki na równym, wysokim poziomie, żeby liczyć na zwycięstwo – zapowiedział przed meczem z Cuprum trener kielczan.

Typ redakcji: Dafi Społem Kielce – Cuprum Lubin 1:3

Kurs LV Bet: Społem -2,55 Cuprum -1,45

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved