Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piśla przenosi się z Wrocławia do Wieliczki, Solna kompletuje skład

Piśla przenosi się z Wrocławia do Wieliczki, Solna kompletuje skład

fot. Łukasz Krzywański

Karolina Piśla nie zagra w #VolleyWrocław w nadchodzącym sezonie. Jest ona trzecią zawodniczką, która w międzysezonowej przerwie rozstała się z dolnośląskim zespołem. Przyjmująca przeniesie się do I-ligowej 7R Solnej Wieliczka. Do drużyny prowadzonej przez Ryszarda Litwina trafiły także Kamila Colik oraz Ewa Bimkiewicz.  

#VolleyWrocław powoli odkrywa karty na nadchodzący sezon. Dolnośląski klub poinformował, że nie zostanie przedłużona współpraca z Karoliną Piślą, która gra na pozycji przyjmującej. Dla Karoliny Piśli była to druga przygoda z wrocławskim klubem. W sezonie 2015/2016 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. W minionym sezonie wraz z koleżankami z drużyny musiała walczyć o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. O miejsce w składzie rywalizowała z Natalią Murek i Roksaną Wers, a po kontuzji tej drugiej – z Moniką Potokar. Zagrała w 23 meczach, 63 setach i zdobyła 64 punkty.Przypomnijmy, że wrocławski zespół musiał walczyć o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet, bowiem po fazie zasadniczej uplasował się dopiero na przedostatnim miejscu w stawce. Po zaciętej rywalizacji okazał się lepszy od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, dzięki czemu nadal będzie mógł rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po zakończeniu sezonu doszło już do pewnych przetasowań w dolnośląskiej ekipie. Przede wszystkim na ławce trenerskiej Marka Solarewicza zastąpił Wojciech Kurczyński. Nie obejdzie się także bez roszad w składzie. Oprócz wspomnianej wyżej Karoliny Piśli z drużyny odeszły także Monika Potokar (przyjmująca) oraz Weronika Wołodko (rozgrywająca). Klub jednak stawia na stabilizację, bowiem udało mu się zatrzymać większość siatkarek, które broniły jego barw w poprzednich rozgrywkach. Do nich zaliczają się – Natalia Gajewska, Natalia Murek, Magdalena Soter, Aleksandra Rasińska, Roksana Irzemska, Roksana Wers, Klaudia Felak, Karolina Pancewicz oraz Magdalena Kuziak. Do wrocławskiego zespołu dołączyła także juniorka, Łucja Kuriata.

Karolina Piśla w nowym sezonie będzie występowała w I-ligowcu z Wieliczki. Wcześniej 7R Solna ogłosiła transfer Aleksandry Pasznik. Ponadto pod skrzydła Ryszarda Litwina trafiła Ewa Binkiewicz. To mierząca 183 cm atakująca, która w minionym sezonie reprezentowała Karpaty Krosno, będąc jedną z najlepiej punktujących zawodniczek w I lidze. Wcześniej grała między innymi w Budowlanych Toruń. W zespole z Wieliczki znalazło się także miejsce dla Kamili Colik. To zawodniczka grająca na pozycji libero, która w ostatnim sezonie grała w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Wcześniej przez dwa lata była siatkarką klubów LSK – wspomnianego już MKS-u oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved