Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Trzeciak: Mamy duże pole do popisu

Piotr Trzeciak: Mamy duże pole do popisu

– Pozycja lidera nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Jest to owoc naszej ciężkiej pracy na treningach – mówi Piotr Trzeciak, zawodnik Chrobrego Głogów, który na koniec pierwszej części fazy zasadniczej ograł Olavię Oława, dzięki czemu utrzymał pozycję lidera w czwartej grupy w II lidze mężczyzn.

Na koniec pierwszej części sezonu zasadniczego siatkarze Chrobrego Głogów pokonali we własnej hali Olavię Oława. Sięgnęli po pewne trzy punkty, kontrolując spotkanie niemal od początku do końca. – W potyczce z Olavią pokazaliśmy, że jesteśmy zgraną i mocną ekipą, która może nieźle namieszać w rozgrywkach II ligi. Udowodniliśmy, że jesteśmy o klasę lepsi od przeciwnika. Mecz był od początku do końca pod naszą kontrolą, zagraliśmy bardzo dobre zawody. Jest powszechnie wiadomo, że trudniej się gra z przeciwnikiem, kiedy jest się faworytem. Do tego dochodzi duże parcie na punkty spowodowane wyrównaną sytuacją na czele stawki. Weszliśmy w mecz z chłodną głową, a cele i założenia realizowaliśmy jak najlepiej umiemy. To było kluczem do szybkiego zwycięstwa – powiedział Piotr Trzeciak, zawodnik głogowskiej drużyny. Dotychczas poniosła ona tylko jedną porażkę – z Sobieskim Areną Żagań, zaś w dwóch innych meczach rozgrywała tie-breaki. – Najbardziej szkoda jest meczu z zespołem z Żagania, ponieważ przegraliśmy go na własnym terenie. Przeciwnik był tamtego dnia w bardzo dobrej dyspozycji, lecz nie poza zasięgiem. Za to my popełnialiśmy proste błędy, a rywal to skrupulatnie wykorzystywał, co w rezultacie dało wynik 1:3 – dodał gracz Chrobrego.Na półmetku rundy zasadniczej głogowianie znajdują się na fotelu lidera w czwartej grupie, choć po piętach depczą im przeciwnicy z Żagania i Nowej Soli. – Pozycja lidera nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Jest to owoc naszej ciężkiej pracy na treningach – wyjaśnił Trzeciak, według którego receptą na sukces jest mieszanka rutyny z młodością, a właśnie taką mieszankę udało się stworzyć w Głogowie. – Wydaje mi się, że to jest bardzo dobre połączenie. Wskazówki starszych kolegów są na miarę złota. Jestem młodym zawodnikiem, który dopiero zaczyna grę na poziomie seniorskim, a przebywanie w pobliżu obytych zawodników wiele wnosi do mojej gry – dodał siatkarz Chrobrego.

Głogowianie jednak nie zamierzają spoczywać na laurach. Nie ukrywają, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. – Jesteśmy ambitnym zespołem, który chce osiągać jak najlepsze wyniki. Twierdzę, że z obecnym składem mamy duże pole do popisu – zaznaczył Trzeciak. Uważa on, że druga część fazy zasadniczej wcale nie musi być trudniejsza od pierwszej. – Druga runda będzie troszkę inna, ale nie wydaje mi się, żeby różniła się wiele od pierwszej. Jeżeli do każdego przeciwnika podejdziemy z wolą walki i chęcią odniesienia zwycięstwa, efekty owych działań powinny być podobne lub nawet lepsze niż w pierwszej rundzie – ocenił zawodnik Chrobrego, przed którym starcie z Volleyem Żarów. Mimo że rywale plasują się w ogonie czwartej grupy, to przestrzega on przed ich lekceważeniem. – Nikogo nie wolno lekceważyć, a pojęcie faworyt odkładamy na bok i gramy swoje – zakończył Trzeciak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved