Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Świerżewski: Mierzymy wysoko

Piotr Świerżewski: Mierzymy wysoko

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon w II lidze mężczyzn. Pierwszy raz w historii klubu mecze na tym poziomie rozgrywkowym będą rozgrywać zawodnicy Lesana Halinów. – Według mnie zawsze trzeba mierzyć wysoko – o przygotowaniach, wzmocnieniach i prognozach na kolejny rok opowiada środkowy, Piotr Świerżewski.

Po wakacjach wracacie do gry. Jak wyglądają wasze przygotowania do pierwszego sezonu w II lidze?Piotr Świerżewski: – Ja niestety rozpoczynam później, z powodów zdrowotnych. Jednak wiem, że reszta bardzo ciężko pracuje. Trener zaplanował cały cykl przygotowań, na który składają się treningi w terenie – dużo biegania oraz treningi na siłowni, czyli jak mówił jeden z dobrze znanych trenerów siatkówki – „masakryczne ciężary x2”. (śmiech)

Jak wygląda skład zespołu na obecną chwilę? Czy planujecie wzmocnienia?

– Skład na dzień dzisiejszy prawie się nie zmienił. Trener zaufał zawodnikom, którzy sprawdzili się podczas walki o awans. Do zespołu wrócił dobrze znany halinowskiej publiczności Przemek Gałecki.

Celem na zeszły sezon był awans. Czy w tym będzie to utrzymanie? A może powalczycie o kolejną niespodziankę?

– Jako beniaminek naszym celem powinno być utrzymanie, ale według mnie zawsze trzeba mierzyć wysoko. Mam nadzieję, że zrobimy niespodziankę kibicom i namieszamy w naszej grupie.

Ostatecznie w grupie drugiej zagra Huragan Wołomin. Szykują się więc emocjonujące derby.

– Owszem, szykują się derby, na które czekam z niecierpliwością, bo spędziłem w Wołominie trzy sezony. Mam tam wielu znajomych, z którymi z chęcią się zobaczę, tym razem po drugiej stronie siatki.

Czy twoja gra w Halinowie w tym sezonie była pewnikiem? Może pojawiły się propozycje z innych klubów?

– W okresie wakacyjnym pojawiło się kilka propozycji z innych klubów, ale pierwszeństwo w negocjacjach miał Lesan. Jest tu niesamowita atmosfera i świetni ludzie, z którymi dobrze mi się współpracuje, co na pewno wpłynęło na moją decyzję.

W III lidze siłą drużyny była ogromna wola walki i zespołowość. Czym zaskoczycie przeciwników w nadchodzącym sezonie?

– Na pewno naszą mocną stroną będzie zgranie, bo tak jak mówiłem wcześniej, skład pozostał praktycznie niezmieniony. Drużyna to jeden wielki kolektyw. Trener Tomasz Rosa idealnie dobrał zawodników charakterologicznie. Na treningach nie ma żadnych spięć i kłótni, bo wszyscy pchamy ten wózek w jedną stronę. Nikt nas nie musi motywować, bo sami nawzajem się napędzamy do ciężkiej pracy, która z pewnością przyniesie zamierzone efekty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved