Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piotr Sobolewski: To jest play-off

Piotr Sobolewski: To jest play-off

– Wszystkie te mecze z Wieliczką są bardzo wyrównane i emocjonalne, nawet te przegrane przez nas 0:3 i 1:3 – podkreśla trener Jokera Świecie Piotr Sobolewski. – W nich też kipiało od emocji i determinacji. To jest play-off. Tutaj spotkały się dwie równorzędne drużyny, które mają swoje atuty i swoje słabe strony – mówi przed decydującym piątym starciem, które rozstrzygnie, która z drużyn awansuje do półfinału play-off I ligi kobiet.

Joker Mekro Energoremont w weekend dwukrotnie pokonał Solną Wieliczka 3:2, doprowadzając stan rywalizacji ćwierćfinałowej do remisu 2:2. Siatkarki dostarczyły kibicom wiele emocji i wzruszeń. Przypomnijmy, że w sobotę wieliczanki od awansu do półfinału dzielił jeden punkt. – Wszystkie te mecze z Wieliczką są bardzo wyrównane i emocjonalne, nawet te przegrane przez nas 0:3 i 1:3 – podkreśla trener Jokera Piotr Sobolewski.W nich też kipiało od emocji i determinacji. To jest play-off. Tutaj spotkały się dwie równorzędne drużyny, które mają swoje atuty i swoje słabe strony. Z biegiem czasu coraz łatwiej gra nam się z tym rywalem – dodał.

Szkoleniowiec cieszył się z wygranych, ale zmartwiła go kontuzja żony, pierwszej rozgrywającej i kapitana Jokera. Gospodynie długo po niej się zbierały. – Na szczęście Marta po opadnięciu pierwszych emocji z każdą kolejną piłką czuła się coraz pewniej – uważa Piotr Sobolewski. – Dziewczyny jej pomogły, dodając otuchy. Na całe szczęście w piątym secie wróciliśmy do naszego grania i teraz o wszystkim zdecyduje piąty mecz.

Mocno zmęczona, ale szczęśliwa po meczu była Karolina Florczak, która w tie-breaku zdobyła ten decydujący punkt przy 14:12. – W ten weekend wylałyśmy mnóstwo potu i mnóstwo łez – twierdzi atakująca Jokera. – Jesteśmy przeszczęśliwe, że udało się wygrać dwa razy. Wiedziałyśmy, że będzie ciężko. Kontuzja Gosi nas podłamała. W dwóch setach nie zagrałyśmy praktycznie nic. Przed tie-breakiem zmotywowałyśmy się. Powiedziałyśmy sobie, że to jest nasze ostatnie 15 minut, że musimy się sprężyć. I tak zrobiłyśmy, zagrałyśmy zespołowo i dobrze w każdym elemencie. Jestem dumna ze swojego zespołu i mam nadzieję, że pojedziemy do Wieliczki po zwycięstwo dające nam awans do półfinału.

źródło: joker-swiecie.pl