Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Piotr Sieńko: Vital był w tym gronie zdecydowanie najlepszy

fot. volleyball.de

Nowo wybrany szkoleniowiec reprezentacji Polski Vital Heynen w latach 2013-2015 był trenerem Transferu Bydgoszcz. Prezes klubu Piotr Sieńko nie ukrywa radości z wyboru dokonanego przez PZPS. –  Myślę, że każdy będzie mógł się od niego wiele nauczyć. Vital jest wyjątkowo bezkompromisowym człowiekiem, nieuznającym żadnych półśrodków. Sądzę, że dobierze sobie taki sztab trenerski oraz zawodników, którzy zagwarantują nam jak najlepsze wyniki – mówi.

Jak układała się panu współpraca z Vitalem Heynenem?Piotr Sieńko: – W skrócie fantastycznie. Vitala rekomendowałem bardzo mocno. Uważam, iż kadrze potrzeba kogoś, kto natychmiast poprawi jej wyniki. Z całym szacunkiem dla Piotra Gruszki, Andrzeja Kowala czy Jakuba Bednaruka, ale jednak Vital był w tym gronie zdecydowanie najlepszy. Pełniąc funkcję trenera Transferu Bydgoszcz, potrafił non stop zajmować się zarówno statystykami, jak i zawodnikami. Jego treningi były bardzo zróżnicowane i niesztampowe. Myślę, że każdy będzie mógł się od niego wiele nauczyć. Vital jest wyjątkowo bezkompromisowym człowiekiem, nieuznającym żadnych półśrodków. Sądzę, że dobierze sobie taki sztab trenerski oraz zawodników, którzy zagwarantują nam jak najlepsze wyniki.

Belg rzeczywiście zajmuje się siatkówką przez 365 dni w roku?

– Tak. Doświadczyłem tego na własnej skórze. Podczas przerwy wakacyjnej praktycznie dzień w dzień byliśmy w kontakcie. Wówczas Heynen permanentnie analizował zawodników nie tylko naszej drużyny, ale też graczy ekip z całego świata. Kilku z nich, których wtedy rekomendował, zrobiło później kariery. Jestem więc przekonany, że Vital wybierze najlepszy na dany moment zespół – nie do końca pod kątem nazwisk, ale jak sam powiedział – pod względem „dobrego układania puzzli”, tak by wszyscy pchali „wózek” w jednym kierunku.

Jak dobrze Heynen zna polskie środowisko siatkarskie?

– Myślę, że zna je znakomicie. Zresztą Vital przymierzał się do kandydowania na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski już podczas poprzednich wyborów, gdy wybrany został Ferdinando de Giorgi. Ostatecznie Heynen sam zrezygnował z ubiegania się o tę funkcję z lojalności do kadry Belgii. Bez obrazy dla „Fefe”, ale wielka szkoda, że tak się stało. Ligę polską Vital śledzi praktycznie od zawsze. Gdy przyjechał do Bydgoszczy, był starannie przygotowany, miał obszerną wiedzę na temat zawodników. Biorąc to pod uwagę, jestem przekonany, że Heynen już ma wizję, jak będzie wyglądać zarówno pierwsza kadra, jak i jej zaplecze. Vital z pewnością ma też wizję, jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy. Oczywiście wiadomo, że najpierw jego koncepcję będzie musiał zaakceptować związek z prezesem Jackiem Kasprzykiem na czele, ale mimo tego wiem, że będzie on dobrze przygotowany do tych wyborów.

*cała rozmowa Marceliny Szewczyk w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved