Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Pigla: Grupa jest silna i wyrównana

Piotr Pigla: Grupa jest silna i wyrównana

– Pierwsze kolejki pokazały, które drużyny najlepiej przygotowały się do sezonu. Ale nie można skreślać zespołów zajmujących niższe miejsca w tabeli, bo runda zasadnicza jest długa i wiele się jeszcze może wydarzyć – mówi Piotr Pigla, libero Sobieskiego Żagań, który obecnie jest liderem drugiej grupy II ligi mężczyzn.

Do ciekawego widowiska doszło w czwartej kolejce II ligi mężczyzn w Międzyrzeczu, gdzie miejscowy Orzeł podejmował Sobieskiego Arena Żagań. Po trzech setach zanosiło się na pierwszą w sezonie porażkę podopiecznych trenera Chaberskiego, bowiem gospodarze prowadzili 2:1, ale nie potrafili postawić kropki nad i, a gości do walki poderwała czerwona kartka dla ich szkoleniowca. – Było to dość przewrotne spotkanie. Orzeł w pierwszych trzech setach bardzo dobrze przyjmował. To pozwoliło mu na prowadzenie kombinacyjnej gry, przede wszystkim środkiem. To był jego klucz do wygrania z nami dwóch setów – powiedział Piotr Pigla. – Na początku czwartego seta nasz szkoleniowiec otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić ławkę trenerską. Myślę, że nasza wola walki, determinacja i odpowiednie zorganizowanie pozwoliły nam odwrócić losy spotkania, cieszymy się, że potrafiliśmy odnaleźć się w tej sytuacji. Zwiększyła ona naszą koncentrację i sportową złość, aby pokazać przeciwnikowi na parkiecie, kto jest lepszy – dodał libero lubuskiego zespołu.

Po pięciu kolejkach podopieczni Artura Chaberskiego mają na swoim koncie pięć zwycięstw i tylko jeden stracony punkt, co pozwala im przewodzić stawce w drugiej grupie. Ale sami zawodnicy przyznają, że są zaskoczeni takim początkiem rozgrywek. – Dobrze przepracowany obóz i okres treningowy mógł zapowiadać pozytywne rezultaty w pierwszych kolejkach. Aczkolwiek nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobrze – podkreślił Pigla. – Dużym wzmocnieniem naszego zespołu było pozyskanie Marka Wawrzyniaka. Wzmocniliśmy się też kilkoma innymi graczami, co wpłynęło na zdrową rywalizację w zespole. Ona przełożyła się na większą pracę na treningach – dodał zawodnik ekipy z Żagania.Mimo że żaganianie nie zaznali jeszcze goryczy porażki, to twardo stąpają po ziemi i zdają sobie sprawę, że o kolejne zwycięstwa będzie im jeszcze trudniej. – Chcemy koncentrować się na każdym kolejnym meczu i nie wybiegać daleko w przyszłość – skomentował libero Sobieskiego, który w najbliższy weekend u siebie zmierzy się z Olavią Oława. – Własna hala będzie naszym dużym atutem. Liczę na naszą mocną zagrywkę, którą odrzucimy przeciwników od siatki i utrudnimy im konstruowanie akcji. Nie znam jeszcze dokładnej specyfiki gry Olavii, lecz liczę na korzystny dla nas wynik – optymistycznie stwierdził Pigla.

Wydaje się, że w tym sezonie w drugiej grupie toczy się najbardziej wyrównana rywalizacja, co jest między innymi efektem tego, że grają w niej wszystkie lubuskie zespoły. Wprawdzie po pięciu kolejkach wykrystalizowała się już czołówka, w której są Sobieski, Bielawianka, Astra i Orzeł, ale na pewno pozostałe drużyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, a w następnych spotkaniach będą chciały ogrywać faworytów. – Po raz pierwszy wszystkie lubuskie zespoły są w jednej grupie. Jest to bardzo korzystne pod względem organizacyjnym, ponieważ bliższe są wyjazdy i mniej one kosztują. Poza tym grupa jest bardzo silna i wyrównana. Do każdego meczu trzeba podchodzić w pełni skoncentrowanym, bo każdy zespół może wygrać z każdym, co jest korzystne dla sportowego widowiska. Pierwsze kolejki pokazały, które drużyny najlepiej przygotowały się do sezonu. Aczkolwiek nie można skreślać zespołów zajmujących niższe miejsca w tabeli, bo runda zasadnicza jest bardzo długa i wiele jeszcze może się zmienić – zakończył Pigla.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved