Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk: Nie czuję wstydu, bardziej rozczarowanie

Piotr Orczyk: Nie czuję wstydu, bardziej rozczarowanie

fot. skra.pl

PGE Skra Bełchatów drugi mecz z rzędu przegrała 1:3. Podopieczni trenera Piazzy po porażce w Olsztynie we własnej hali ulegli w czterech setach Jastrzębskiemu Węglowi. Bełchatowianie mimo braku zdobyczy punktowej utrzymali 6. miejsce w tabeli PlusLigi. – Trzeba w końcu punktować, bo sytuacja się pogarsza. Musimy myśleć o zdobyczach punktowych, nie tylko o dobrej grze. Miejmy nadzieję, że w Rzeszowie tak się stanie i wygramy to spotkanie – powiedział po meczu Piotr Orczyk, przyjmujący drużyny z Bełchatowa.

To był dobry mecz PGE Skry, ale zabrakło konsekwencji w końcówkach.



Piotr Orczyk: – Zdecydowanie te przegrane końcówki zaważyły o końcowym wyniku. We wszystkich trzech setach walczyliśmy na przewagi, ale zawsze ostatnie słowo należało do Jastrzębskiego Węgla i to rywale wywieźli z Bełchatowa trzy punkty.

Tradycyjnie PGE Skra postawiła na ryzykowną zagrywkę. Było w tym elemencie sporo błędów, ale wiele razy się to opłaciło.

– Obie drużyny ryzykowały zagrywką. Jastrzębski Węgiel również dobrze serwował, ale także popełniał błędy. U nas wyglądało to podobnie. Taka jest męska siatkówka. Trzeba wywierać presję na przeciwniku tym elementem i tak staraliśmy się to wykonywać.

Po takiej walce chyba nie musicie się wstydzić tej przegranej?

– Oczywiście, że nie czuję wstydu, bardziej rozczarowanie. Było tak blisko… Mogliśmy ten mecz wygrać, a tak się nie stało i na pewno każdy z nas czuje niedosyt. Nikt nie powinien jednak się wstydzić swojej gry, bo daliśmy z siebie sto procent naszych możliwości i zaangażowania. Za to nie można mieć do nas pretensji.

W niedzielę PGE Skrę czeka ważny mecz z Asseco Resovią…

– Trzeba w końcu punktować, bo sytuacja się pogarsza. Musimy myśleć o zdobyczach punktowych, nie tylko o dobrej grze. Miejmy nadzieję, że w Rzeszowie tak się stanie i wygramy to spotkanie. Wiadomo, że Resovia Rzeszów, mimo problemów, jakie ma w tym sezonie, to zawsze trudny rywal na trudnym terenie. Na pewno damy z siebie wszystko.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved