Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk: Czeka nas walka o czołową szóstkę

Piotr Orczyk: Czeka nas walka o czołową szóstkę

Trwa niemoc PGE Skry Bełchatów. Po porażce w Lidze Mistrzów podopieczni Roberto Piazzy przegrali w sobotę z Indykpolem AZS Olsztyn. Mistrzowie Polski wciąż nie mogą być pewni udziału w fazie play-off. – Tak to teraz wygląda. Nie wygrywamy meczów, które teoretycznie powinniśmy wygrywać, przydarza się sporo tych porażek. Czeka nas walka o szóstkę, ale mam nadzieję, że wyjdziemy z tego – powiedział przyjmujący Piotr Orczyk.

Bełchatowianie rozpoczęli sobotnie spotkanie bardzo dobrze. – Myślę, że przede wszystkim zawiodła sfera mentalna. Mimo że mamy problemy, a można nawet powiedzieć, że wręcz szpital w drużynie wyszliśmy na to spotkanie z ogromną determinacją i zaczęliśmy grać fajną siatkówkę – przyznał Piotr Orczyk. PGE Skra miała nawet szansę na prowadzenie 3:0. – Pierwszy set wyglądał tak, jak sobie to zakładaliśmy. Wygraliśmy go całkiem przekonująco. W drugim secie ciągnęliśmy naszą dobrą grę i nagle pod koniec gra zupełnie się odwróciła i to Indykpol AZS zaczął nas przyciskać do muru i nastąpił obrót o 180 stopni – ocenił Piotr Orczyk.

W drugim secie olsztynianie, choć przez jego większość przegrywali, zwyciężyli po ciężkiej walce 36:34. – Na pewno był to kluczowy moment. Olsztynianie wtedy nabrali wiatru w żagle i zaczęli grać lepiej. Staraliśmy się nie myśleć po tym secie, że przegramy mecz, tylko że wrócimy do gry. Tak się jednak nie stało i wyglądało to coraz gorzej – przyznał Orczyk. PGE Skra aktualnie zajmuje 6. pozycję w tabeli i wciąż walczy o udział w play-off. – Tak to teraz wygląda. Nie wygrywamy meczów, które teoretycznie powinniśmy wygrywać, przydarza się sporo tych porażek. Czeka nas walka o szóstkę, ale mam nadzieję, że wyjdziemy z tego, że wrócą do nas kontuzjowani gracze. Wierzę, że wyjdziemy z tego dołka i jeszcze pokażemy dobrą grę pod koniec sezonu – zakończył Piotr Orczyk. Najbliższym rywalem PGE  Skry będzie Jastrzębski Węgiel i nie da się ukryć, że to podopieczni Roberto Santillego będą faworytami.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl