Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk: Chcemy powrócić do swojego dobrego poziomu

Piotr Orczyk: Chcemy powrócić do swojego dobrego poziomu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Skra Bełchatów przegrała czwarty mecz z rzędu w PlusLidze i znalazła się na czwartym miejscu. Do końca sezonu zasadniczego pozostały bełchatowianom trzy mecze. – Musimy zacząć wygrywać, chcemy powrócić do swojego dobrego poziomu – powiedział Piotr Orczyk. 

Hala w Zawierciu nie sprzyja bełchatowianom, przegrali oni trzecie spotkanie z ta ekipą i nie odczarowali hali rywala. – Przegraliśmy mecz w specyficznej hali ze wspaniałą publicznością, która wspierała gospodarzy. Zawiercianie uskrzydleni tym dopingiem grają bardzo dobrze, po raz kolejny pokazują nam, że aby wygrać trzeba zagrać na bardzo wysokim poziomie – stwierdził przyjmujący bełchatowian.PGE Skra postawiła opór jurajskim rycerzom i była dla nich równorzędnym rywalem w trzech pierwszych partiach. W czwartym secie przyjezdni nie podjęli rywalizacji. – Gracze z Zawiercia dobrze zagrywali ( w całym meczu zdobyli 7 punktów, a Skra 5 – przyp. red.), blokowali nas (w tym elemencie ekipa z Zawiercia zdobyła 9 punktów, a Skra 8- przyp. red.), ich gra z akcji na akcję wyglądała coraz lepiej. My z kolei stanęliśmy, nasza gra strasznie się rozjechała, inicjatywa należała do naszych rywali. Tak duża przewaga sprawiła, że zawiercianie zaczęli grać na luzie i zaczęli się bawić się tą siatkówką, a my byliśmy w dołku – powiedział Piotr Orczyk.

Skra Bełchatów nie ma już szans na zajęcie pierwszej ani drugiej lokaty. Podopiecznym trenera Michała Mieszko Gogola pozostała rywalizacja z jastrzębianami o zajęcie trzeciego miejsca. – Możemy zapomnieć po tym meczu o zajęciu pierwszego, czy drugiego miejsca. W chwili obecnej walczymy z Jastrzębskim Węglem o trzecią lokatę, mamy tyle samo punktów (48 – przyp. red) i trzy mecze do końca. Tabela i miejsce jakie zajmujemy nie jest dla nas istotne, dla nas najważniejsze jest to abyśmy zaczęli wygrywać i abyśmy wrócili na dobre tory szczególnie przed Pucharem Polski. Jak wiadomo cele w Skrze są zawsze takie same, zdobywanie trofeów. Marzy nam się wygranie Pucharu Polski i zamierzamy się do tego turnieju dobrze przygotować Musimy być też dobrze przygotowani do fazy play-off. Nieważne dla nas jest, czy będziemy grali w tej fazie z trzeciego, czy czwartego miejsca to dla nas może być sprawa drugorzędna. Chcemy poprawić swoją grę, musimy ciężko trenować, musimy skupić się także na tych elementach, które szwankują w ostatnim czasie. Musimy wyrzucić z głowy złe emocje, nie możemy się skupiać na tym, że przegraliśmy mecz, do kolejnego musimy podejść ze świeżym umysłem. Mamy taką drużynę, że te zwycięstwa przyjdą i będziemy wygrywać – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved