Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Olenderek: Nie będziemy odpuszczać

Piotr Olenderek: Nie będziemy odpuszczać

fot. orlenliga.pl

Atom Trefl rozpoczyna walkę o dziewiąte miejsce z Polskim Cukrem Muszynianką, z którym w tym sezonie mierzył się już trzykrotnie. W fazie zasadniczej obie ekipy rozegrały łącznie aż 16 tie-breaków. Czy ich starcie ponownie potrwa pięć setów? – Zeszła z nas już bardzo duża presja i możemy zagrać na luzie – mówi trener drużyny z Sopotu, Piotr Olenderek.

Kiedy przed laty zespoły z Sopotu i Muszyny spotykały się w fazie play-off, stawką były zazwyczaj medale krajowych rozgrywek, a obie ekipy rozgrywały zazwyczaj serie składające się z czterech lub pięciu meczów. Tym razem Atom Trefl i Polski Cukier Muszynianka rywalizować będą o dziewiątą lokatę, a o tym, kto rozstrzygnie tę rywalizację na swoją korzyść, zadecyduje dwumecz. Gospodarzem pierwszego spotkania będą Atomówki, zaś rewanż odbędzie się na południu Polski. Na dziewiątym miejscu w końcowej klasyfikacji uplasuje się ekipa, która w tych dwóch spotkaniach zdobędzie więcej punktów meczowych (3 pkt za zwycięstwo 3:0 lub 3:1, 2 pkt za wygraną 3:2, 1 pkt za przegraną 2:3). W przypadku remisu w tej statystyce zwycięzcę w Muszynie wyłoni złoty set.Polski Cukier Muszynianka w sezonie zasadniczym wygrał 11 z 26 meczów. Podopieczne Ryszarda Litwina sześć razy wygrywały w pięciu setach, ogólnie rozgrywając osiem tie-breaków. Atomówki jeszcze chętniej rozstrzygały starcia na pełnym dystansie, zwyciężając w pięciu z dziewięciu decydujących partii.

Nic więc dziwnego, że starcia ekip tak lubujących się w rozgrywaniu długich spotkań były w tym sezonie bardzo wyrównane. W Muszynie Atomówkom najpierw niewiele zabrakło do doprowadzenia do tie-breaka w meczu ligowym, a później miały piłki meczowe w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski. W pięciu setach zakończyła się również marcowa konfrontacja Atomu Trefla z Polskim Cukrem w ERGO ARENIE, którą sopocianki wygrały 3:2.

Można powiedzieć, że z naszym najbliższym rywalem, Polskim Cukrem Muszynianką, znamy się jak łyse konie. W tym sezonie rywalizowaliśmy już dwukrotnie w rozgrywkach Orlen Ligi, a także w Pucharze Polski. Oczywiście bardzo się cieszymy, że w końcowej fazie sezonu walczymy o dziewiątą lokatę. Nie będziemy odpuszczać i myślę, że dziewczyny będą w gazie. Zeszła z nas już bardzo duża presja i możemy zagrać na luzie. Mamy nadzieję, że w domowym starciu naszym atutem będzie też ERGO ARENA – po pierwsze dlatego, że Polski Cukier swoje mecze rozgrywa w o wiele mniejszym obiekcie, a po drugie w tej hali już raz pokonaliśmy muszynianki w tym sezonie. Z pewnością będzie to zacięte starcie, do którego przygotowujemy się jak najlepiej pod trzema względami – fizycznym, mentalnym i taktycznym – mówi Piotr Olenderek, trener Atomu Trefla Sopot.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved