Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski: Zagraliśmy słabiej niż z Rosjanami

Piotr Nowakowski: Zagraliśmy słabiej niż z Rosjanami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na zakończenie pierwszego tygodnia Ligi Narodów podopieczni Vitala Heynena zmierzyli się z Kanadą. Ostatecznie to Polacy zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty, lecz nie było to łatwe spotkanie. – Jesteśmy zadowoleni z tego, że wygraliśmy, kończymy ten weekend z trzema zwycięstwami za trzy punkty, pozostaje się jedynie cieszyć – stwierdził środkowy reprezentacji Polski Piotr Nowakowski.

Pierwszy weekend Ligi Narodów był rewelacyjny dla biało-czerwonych. Nasi reprezentanci zwyciężyli we wszystkich swoich spotkaniach, zapisali na swoim koncie komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek. – Jesteśmy zadowoleni z tego, że wygraliśmy, kończymy ten weekend z trzema zwycięstwami za trzy punkty. Pozostaje się jedynie cieszyć, aczkolwiek przeciwko siatkarzom z Kraju Klonowego Liścia zagraliśmy słabiej niż z Rosjanami. Całe szczęście drużyna z Kanady też jakoś specjalnie nie brylowała. To są początki i ciężko jeszcze o taką super formę, zwłaszcza że niedawno skończyliśmy sezon ligowy, a tu już trzeba grać mecze międzypaństwowe. Cieszy na pewno wygrana, styl może będzie nas cieszył bardziej już niedługo – powiedział Piotr Nowakowski.



Z kolei Kanadyjczycy nie mogą zaliczyć tego turnieju do udanych. Podopieczni Stephane’a Antigi wygrali tylko jedno spotkanie z Koreą Południową, ulegli natomiast Polakom i Rosjanom. W meczu z biało-czerwonymi zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia mieli jednak momenty świetnej gry i wynik mógł być zupełnie inny. – Oczywiście wiedziałem, że będzie ciężko, ale mieliśmy swoje szanse w drugim secie. Ogólnie to Polska prezentowała się bardzo dobrze i to skutkowało ich zwycięstwem. Nie było żadnej niespodzianki. Nasza gra wygląda naprawdę nieźle, są takie momenty, gdzie gramy bardzo dobrze i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej – podsumował szkoleniowiec Kanadyjczyków Stephane Antiga.

Dla Piotra Nowakowskiego to pierwszy od dawna tak intensywny weekend w reprezentacji Polski. – Myślałem, że w niedzielę będę miał troszkę odpoczynku, ale tak się potoczyły losy spotkania. Bartek Lemański też chyba narzekał, że coś go boli. Nie wiem, czy następnego dnia wstanę z łóżka, zobaczymy, jak te trzy spotkania z rządu na mnie podziałają – przyznał Nowakowski. Zawodnik zwrócił też uwagę na sposób przygotowań. – Treningi wygląda zgoła inaczej, niż to miało miejsce w zeszłym sezonie. Wiem to tylko oczywiście z opowiadań kolegów, ponieważ nie brałem w nich udziału. Jest połączona ciężka praca z fajną zabawą. Zawsze na początku możemy troszkę się rozluźnić, zagrać w jakieś fajne, małe gierki, które wyzwalają w nas nutkę rywalizacji od samego początku i później możemy już troszkę nakręceni trenować system, jaki narzuca nam Vital Heynen – dodał środkowy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved