Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski: Trener dał się poznać jako pozytywna osoba

Piotr Nowakowski: Trener dał się poznać jako pozytywna osoba

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jednym z siatkarzy, który po roku przerwy powraca do kadry jest Piotr Nowakowski. W poprzednim sezonie środkowy zrezygnował z gry w reprezentacji Polski, ale po bardzo dobrych występach w PlusLidze wrócił do reprezentacyjnej koszulki. – Moja gra zaczęła funkcjonować na takim poziomie, że mogę wrócić i pokazywać się z jak najlepszej strony. Chciałem wrócić mimo to, że córka i żona nie za bardzo chciały mnie puścić, ale poszliśmy na kompromis – przyznał tuż po starcie zgrupowania Piotr Nowakowski.

W zakończonym niedawno sezonie PlusLigi Piotr Nowakowski sięgnął z Treflem Gdańsk najpierw po Puchar Polski, a następnie zespół prowadzony przez Andreę Anastasiego wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Na przestrzeni rozgrywek bardzo dobrze prezentował się właśnie Nowakowski. – Biorąc pod uwagę ten sezon, chciałem wrócić. Moja gra zaczęła funkcjonować już na takim poziomie, który pozwala mi wrócić i pokazywać się z jak najlepszej strony – przyznał szczerze środkowy, jednocześnie podkreślając: – Chciałem wrócić mimo tego, że córka i żona nie za bardzo chciały mnie puścić, ale poszliśmy na kompromis – dodał. Chociaż Piotra Nowakowskiego w zeszłym sezonie brakowało w kadrze, to na ten moment jest jednym z dwóch najstarszych graczy w polskiej kadrze. – Jestem tutaj prawie najstarszy i wypadałoby dawać przykład młodszym kolegom – nie tylko na boisku, ale również poza nim. Muszę mieć na uwadze to, jak się zachowuję. Jestem już ojcem, więc myślałem o tym, żeby spoważnieć i pokazywać młodym godny wizerunek reprezentanta Polski – podkreślał doświadczony zawodnik.Dopiero w czwartek reprezentacja Polski miała okazję osobiście poznać szkoleniowca. Nowy selekcjoner – Vital Heynen, poprowadził również pierwszy trening. – Trenera po raz pierwszy spotkaliśmy jakieś trzy godziny temu. Odniosłem bardzo pozytywne wrażenie na jego temat. Przedstawił nam się w bardzo fajny sposób, w dużej mierze po polsku, trochę czytał, ale daje radę. (śmiech) Dał się poznać jako naprawdę pozytywna osoba, z ciekawą energią do przekazania. Mocno gestykuluje, wygląda to fajnie – mówił o swoich pierwszych wrażeniach dotyczących nowego szkoleniowca Piotr Nowakowski. Jakie są jego osobiste oczekiwania na nadchodzący sezon? Najpierw doświadczony środkowy musi na nowo wywalczyć sobie miejsce w kadrze. – Jeżeli się tam dostanę, to mam nadzieję, że Oliwka będzie miała kolejną zabawkę w postaci medalu, który będzie mogła na siebie założyć – mówił z uśmiechem Nowakowski.

Czego powinniśmy się spodziewać po wyborze nowego selekcjonera kadry?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved