Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Nowakowski: Nie powinno być miejsca na przestoje w grze

Piotr Nowakowski: Nie powinno być miejsca na przestoje w grze

fot. Karolina Koster

– Przestoje w naszej grze nie powinny mieć miejsca. Czasami za łatwo tracimy przewagę, którą wcześniej wypracowaliśmy. Wtedy w szeregi drużyny wkrada się ta niepewność, w naszych głowach pojawia się pytanie: „co się stanie, jak przegramy kolejną akcję?” i wtedy ta seria straconych punktów stopniowo się powiększa – powiedział zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Piotr Nowakowski.

Gratuluję zwycięstwa, zwłaszcza że do Kielc przyjechaliście z Liberca, gdzie rozegraliście pięciosetowe spotkanie. Zmęczenie nie dawało się wam ze znaki?Piotr Nowakowski: – To prawda, sam mecz był trudny, jednak w Libercu wyszliśmy na boisko w trochę innym składzie. Większość chłopaków, w tym ja, mieliśmy troszkę więcej czasu na odpoczynek i jak było dzisiaj widać, siły mieliśmy zachowane. Mecz w Libercu był ciężki z racji tego, że graliśmy pięć setów na przykrytym lodowisku, więc nawet jeżeli stało się w kwadracie, to trzeba było utrzymywać temperaturę ciała. Jednak jak już wspomniałem wcześniej, mieliśmy siły na tyle, by postawić trudne warunki kielczanom i możemy tylko się cieszyć z tego, że nie udało im się tego przeskoczyć.

Jednak sam wynik 3:0 nie pokazuje chyba tego, jak wyglądało to spotkanie. Kielczanie postawili się wam zwłaszcza w dwóch pierwszych setach.

– Wynik 3:0, całkiem sprawnie nam poszło, bo graliśmy niecałe dwie godziny. Tak szczerze to w drugim secie trochę obawialiśmy się, że przeciwnik nam ucieknie. Graliśmy punkt za punkt, każda niewymuszona sytuacja, niewymuszony błąd sprawiał, że kielczanie odskakiwali nam na jeden bądź dwa punkty. Całe szczęście, że w tej końcówce nie straciliśmy zimnej krwi i przechyliliśmy zwycięstwo na naszą stronę. W pierwszym i w trzecim secie zaczęliśmy z wysokiego C, jednak na początku mieliśmy małe problemy i cieszę się, że udało nam się utrzymać kilkupunktową przewagę do samego końca. W tym pierwszym secie, zwłaszcza w końcówce, trochę niepewności wkradło się w nasze szeregi, ale można powiedzieć, że poza tą wyrównaną częścią drugiej partii kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Jesteśmy zadowoleni z tych jakże cennych trzech punktów.

W pierwszych dwóch setach można było zauważyć kilka przestojów, kiedy to traciliście kilka punktów z rzędu, a sam problem utrzymuje się już od jakiegoś czasu.

– To prawda, to duży problem, nasza bolączka, gdyż takie przestoje nie powinny mieć miejsca. Czasami za łatwo tracimy przewagę, którą wcześniej wypracowaliśmy. Wtedy w szeregi drużyny wkrada się ta niepewność, w naszych głowach pojawia się pytanie: „co się stanie, jak przegramy kolejną akcję?” i wtedy ta seria straconych punktów stopniowo się powiększa. Musimy się na tym skupić, nieustannie nad tym pracujemy, jednak jak widać nie zawsze nam się to udaje. Całe szczęście dzisiaj było inaczej i wygraliśmy. Staramy się to wyeliminować z naszej gry, będziemy na to uważać i mam nadzieję, że z czasem będzie takich przestojów coraz mniej.

W następną sobotę zagracie ostatnie spotkanie pierwszej rundy. Zmierzycie się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a wcześniej, w środę, czeka was mecz z MKS-em Będzin. Będziecie mieli dość intensywny tydzień.

– W tej chwili podchodzimy do każdego spotkania z takim nastawieniem, jakby było ono najtrudniejsze i najważniejsze w całym sezonie. Wiadomo, mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie nie lada gratką dla kibiców, a dla nas możliwością zdobycia bardzo ważnych punktów. Koniec rundy, spotkanie z ubiegłorocznym mistrzem Polski – to wszystko dodaje smaku temu pojedynkowi. Do Kędzierzyna-Koźla na pewno pojedziemy powalczyć. To, jak pokaże się przeciwnik, przekonamy się na miejscu. My będziemy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale nie myślimy jeszcze o tym meczu. Po drodze czeka nas jeszcze spotkanie z MKS-em Będzin, który też czasami bywa dość niewygodnym przeciwnikiem. Może zaskoczyć, jednak mam nadzieję, że w Rzeszowie mu się to nie uda.

Autorka wywiadu: Iwona Stach

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved