Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Nowakowski: Nadal robimy swoje

Piotr Nowakowski: Nadal robimy swoje

fot. Katarzyna Antczak

– Po zakończeniu Ligi Światowej dostałem telefon od trenera Oskara Kaczmarczyka z zapytaniem, czy jestem w stanie pomóc drużynie w przygotowaniach do najważniejszego turnieju w sezonie. Odpowiedziałem, że nie miałbym do tego głowy, a moje myśli byłyby gdzie indziej, więc to nie ma sensu – mówił o swoim powołaniu do kadry w rozmowie z Przeglądem Sportowym Piotr Nowakowski.

Co będzie z Treflem Gdańsk po wycofaniu się Lotosu? Co będzie z panem?Piotr Nowakowski: – Nie komentuję sprawy. Nadal robimy swoje, trenujemy, a klub zajmuje się resztą. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Po zakończeniu PlusLigi rozmawialiśmy przez telefon. Osobiście nie było okazji.

Pytał, czy może liczyć na pana usługi w tym sezonie?

– Powiedział, że widzi mnie w drużynie, ale w Lidze Światowej chce dać szansę młodym zawodnikom, a tym samym mnie pozwolić odpocząć. Mówił, że zna moje walory i widziałby mnie w przygotowaniach do mistrzostw Europy. Po zakończeniu Ligi Światowej dostałem telefon od trenera Oskara Kaczmarczyka z zapytaniem, czy jestem w stanie pomóc drużynie w przygotowaniach do najważniejszego turnieju w sezonie. Odpowiedziałem, że nie miałbym do tego głowy, a moje myśli byłyby gdzie indziej, więc to nie ma sensu.

Musiałby pan walczyć o miejsce w szóstce reprezentacji Polski? Środkowi mieli po 20, 21 i 23 lata. Najstarszy zaledwie 28.

– Nie byłoby łatwo. Ja mam prawie 30 lat i zdrowie nie jest coraz lepsze. To raczej równia pochyła. Zresztą po długiej przerwie trudno byłoby mi zebrać się do jakichkolwiek treningów. Patrząc na warunki fizyczne Bartka Lemańskiego czy Mateusza Bieńka, musiałbym ostro walczyć z tą ścianą bloku na treningach. Kto wie, czy bym się przez nią przebił. Zresztą na tej pozycji było bogactwo wyboru.

Za rok bierze pan pod uwagę powrót do kadry?

– Jeśli dostanę powołanie, odpowiem na nie twierdząco. Zależy tylko, czy trener nie pogniewa się na mnie za to, że teraz mu odmówiłem.

Głowa odpoczęła, kiedy miał pan przerwę?

Bardzo fajnie czułem się w ciągu tych trzech miesięcy wolnego. Chyba od liceum nie miałem aż tak długiej przerwy.

Cały materiał Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved