Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Nowakowski: Koncentruję się na obowiązkach klubowych

Piotr Nowakowski: Koncentruję się na obowiązkach klubowych

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

Początek sezonu dla warszawskiej drużyny nie był łatwy. Piotr Nowakowski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego przyznaje, że obawiał się o przyszłość klubu. – Początki były nieprzyjemne, nieciekawe i pełne niepewności, więc przyznaję, że nieco straszyło mnie widmo sprzed dwóch sezonów. Przez ten czas ja i moja rodzina żyliśmy jak na bombie, byliśmy podenerwowani i zestresowani, ale koniec końców władzom klubu udało się rozwiązać sytuację z pozytywnym skutkiem. Wystartowaliśmy w lidze, mamy zapewniony byt, a naszą dobrą grą udowadniamy, że warto było zainwestować w siatkówkę w stolicy.

Środkowy reprezentacji Polski odchodził z Trefla Gdańsk razem z trenerem Andreą Anastasim, jednak przechodząc do stolicy wierzył w powodzenie przebudowanego gdańskiego klubu. Nie przypuszczał jednak, że ten zespół odpali w taki sposób, zwłaszcza że w porównaniu do ligowych potentatów Trefl ma dużo skromniejszy budżet.O swoim obecnym klubie Nowakowski mówi, że jest jednym z kandydatów do podium. Warunkiem do tego jednak jest zdrowie zawodników. Dużo ostrożniej wypowiada się w kwestii Ligi Mistrzów. Wpadka w Portugalii może drogo kosztować Vervę, ale środkowy warszawskiego zespołu traktuje to jako płacenie frycowego za bycie debiutantem w tych rozgrywkach. Bardzo chciałby wywalczyć awans, ale też nie postrzega jako tragedii ewentualnego pożegnania się z Ligą Mistrzyń już na etapie grupowym.

Powoli wszyscy zaczynają mówić już o igrzyskach olimpijskich, ale Piotr Nowakowski przyznaje, że jest jeszcze zbyt wcześnie żeby ten temat dominował w jego głowie. – Teraz koncentruję się bardziej na swoich klubowych obowiązkach i chcę się spełniać na poziomie ligi. Mamy niezłą ekipę, z którą możemy osiągnąć naprawdę dobry wynik. Dodał również, że to w kwestii trenera jest ustalanie składu i to Vital Heynen biorąc pod uwagę dyspozycję zawodników zadecyduje, czy znajdzie się w kadrze. Nie ukrywa również, że jego głównym celem w bieżącym roku jest zdobycie złotego medalu olimpijskiego

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved