Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski: Ciągle musimy udowadniać, że jesteśmy najlepsi

Piotr Nowakowski: Ciągle musimy udowadniać, że jesteśmy najlepsi

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zawsze obawiam się meczów z dużo słabszymi przeciwnikami. Takie spotkania wymagają sporej koncentracji, gdyż drużyna przeciwna nie ma nic do stracenia. Może tylko pokazać się z jak najlepszej strony, ucierając nosa faworytowi – powiedział Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni przez fazę grupową mistrzostw Europy idą jak burza. W czterech dotychczasowych meczach stracili tylko seta. Dzielnie wywiązują się z roli faworyta, choć nie zawsze jest to łatwe. – Zawsze obawiam się meczów z dużo słabszymi przeciwnikami. Takie spotkania wymagają sporej koncentracji, gdyż drużyna przeciwna nie ma nic do stracenia. Może tylko pokazać się z jak najlepszej strony, ucierając nosa faworytowi – powiedział Piotr Nowakowski, który nie ukrywa, że rola kandydata do medalu nie jest łatwa. Wszak Polacy są mistrzami świata, a rywale na spotkania z nimi wychodzą podwójnie zmotywowani i ryzykują w wielu elementach siatkarskiego rzemiosła. Stąd też podopieczni Vitala Heynena muszą być jeszcze bardziej czujni. – Musimy ciągle udowadniać, że jesteśmy najlepsi, jednak czasami możemy być w troszeczkę słabszej dyspozycji, a przeciwnik będzie miał dzień konia. Wtedy mogą się dziać różne cuda. Pokazał to mecz Słowenii z Macedonią. Słowenia była zdecydowanym faworytem, a w końcówkach setów to jednak Macedonia potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – dodał doświadczony środkowy reprezentacji Polski.Jak na razie nie tylko polscy siatkarze radzą sobie świetnie w czempionacie Starego Kontynentu. Zauważeni zostali także biało-czerwoni kibice, którzy nawet zdominowali trybuny w trakcie meczu fazy grupowej z gospodarzami. – W Rotterdamie zostaliśmy zaskoczeni. Myśleliśmy, że na meczu z Holandią będzie dużo kibiców w pomarańczowych strojach. Tymczasem zostali zmiażdżeni przez polskich kibiców. Gdy podjechaliśmy autokarem pod halę, to było widać, że jest ich niesamowita ilość. W hali również było ich słychać – zaznaczył 31-letni zawodnik, który jednak zaznaczył, że w trakcie meczu biało-czerwoni koncentrują się na tym, co dzieje się na boisku. – Podczas meczu nie myślimy o tym, co dzieje się na trybunach, a skupiamy się na tym, co jest na boisku. Wiadomo, że wychodząc na mecz, liczy się to pierwsze uderzenie. Dodaje nam ono dużo siły i wiary w sukces. Dzięki kibicom widzimy, że nie robimy tego tylko dla siebie, ale również dla nich. w życiu sportowca takie chwile są najpiękniejsze – zakończył Piotr Nowakowski.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved