Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Nowakowski: Cały zespół zasługuje na pochwałę

Piotr Nowakowski: Cały zespół zasługuje na pochwałę

Szybko, łatwo i przyjemnie siatkarze Trefla Gdańsk rozprawili się przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów, nie pozwalając rywalom na zwycięstwo w ani jednym secie. – W tym sezonie udało nam się wygrać z Asseco Resovią Rzeszów wszystkie sety, być może jeszcze trafimy na siebie w fazie play-off, bo wygląda na to, że jest taka duża szansa. Wszyscy zagraliśmy dobrze jako zespół, być może mieliśmy problemy z niektórymi rzeczami, ale ogólnie bardzo dobrze zareagowaliśmy jako drużyna – podsumował pojedynek MVP spotkania, Mateusz Mika.

Bilans Trefla Gdańsk z Asseco Resovią w tym sezonie może imponować. W dwóch pojedynkach siatkarze Andrei Anastasiego nie stracili ani jednego seta, najpierw wygrywając w Rzeszowie, a następnie w meczu na własnym terenie. – Na razie w tym sezonie udało nam się wygrać z Asseco Resovią Rzeszów wszystkie sety, być może jeszcze trafimy na siebie w fazie play-off, bo wygląda na to, że jest taka duża szansa. Wszyscy zagraliśmy dobrze jako zespół, być może mieliśmy problemy z niektórymi rzeczami, ale ogólnie bardzo dobrze zareagowaliśmy jako drużyna, dużo podbijaliśmy, dużo blokowaliśmy, nieźle zagrywaliśmy, udało nam się też utrzymać przyjęcie – ocenił piątkowe spotkanie Mateusz Mika. Przyjmujący został wybrany MVP meczu, zapisując na swoim koncie 15 punktów. W przyjęciu on sam nie brylował, ale to nie przeszkodziło drużynie znad morza pewnie wygrać to spotkanie. – Kto oglądał ostatni mecz Resovii z Jastrzębskim Węglem, ten widział, że Resovia potrafi bardzo dobrze zagrywać. Koniec końców po prostu byliśmy lepszą drużyną. Na pewno teraz gra nam się łatwiej niż w początkowej fazie sezonu, bo już się dobrze znamy. Oby ta dobra passa i ten tak zwany „gaz” trwały jak najdłużej, na pewno wszyscy będziemy nad tym pracować na treningach i w trakcie spotkań – zapowiedział przyjmujący Trefla Gdańsk.

PL: Pewne zwycięstwo Trefla Gdańsk

Obie drużyny wygrywały swoje poprzednie spotkania, a ich sąsiadujące pozycje w tabeli mogły sugerować, że kibice w Ergo Arenie zobaczą wyrównany pojedynek. – Nie spodziewaliśmy się łatwego spotkania. Resovia jest lepsza na papierze, wyprzedzała nas o dwa punkty w tabeli PlusLigi, natomiast my fajnie w tym meczu zagraliśmy. W tym sezonie zarówno w Rzeszowie, jak i w naszej „jaskini lwa” udało nam się wygrać 3:0. Wszyscy zagraliśmy fantastyczny mecz. Mieliśmy małe braki w przyjęciu, ale nasi atakujący świetnie wywiązali się ze swojego zadania i to my cieszymy się ze zwycięstwa – ocenił Fabian Majcherski. Spotkanie miało kilka oblicz, ale nawet jeśli gościom z Podkarpacia udawało się nawiązać wyrównaną walkę, to nie trwało to długo. – W drugim i trzecim secie popełniliśmy kilka błędów, ale też rywale grali lepiej, na szczęście utrzymaliśmy koncentrację do końca i nie oddaliśmy im tej wygranej. Z tego się bardzo cieszymy, bo te trzy punkty były naprawdę na wagę złota – wyjaśnił młody libero gdańskiej ekipy.

Po raz ostatni Trefl Gdańsk swoje starcie przegrał w połowie stycznia, a od tamtego czasu kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. – Można uznać, że jesteśmy na fali, bo te ostatnie spotkania wychodzą nam całkiem nieźle. Cieszę się, że mogliśmy zagrać fajne widowisko przed własną publicznością i pokonać Resovię oraz – co ważniejsze – przeskoczyć ją w tabeli i awansować na 4. miejsce – przyznał Piotr Nowakowski, który jeszcze w poprzednim sezonie był siatkarzem rzeszowskiej drużyny. – Teraz się jeszcze pocieszymy, w sobotę odpoczniemy, a w niedzielę zaczniemy myśleć o kolejnym pojedynku, bo czeka nas rewanż i mały rachunek do wyrównania z drużyną ze Szczecina. Cały zespół zasługuje na pochwałę, każdy dołożył od siebie cegiełkę. Nasza bardzo dobra gra sprawiła, że rzeszowianie tracili punkty seriami na początku setów, co ich deprymowało, bo ciężko było nas gonić. Nawet jak nas doganiali, to im odskakiwaliśmy – podsumował środowy Trefla Gdańsk.

źródło: inf. prasowa