Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Należyty: Zostawiam klub w świetnej kondycji

Piotr Należyty: Zostawiam klub w świetnej kondycji

– Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza i należy ją uszanować. Nie chciałbym się nad tym mocno rozwodzić. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tych czterech lat, które tutaj przepracowałem. To była dla mnie duża przyjemność – mówi na temat swojego odwołania z funkcji prezesa Lotosu Trefla Gdańsk Piotr Należyty.

Był pan zaskoczony decyzją Rady Nadzorczej, która odwołała pana ze stanowiska prezesa klubu?Piotr Należyty:  Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza i należy ją uszanować. Nie chciałbym się nad tym mocno rozwodzić. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tych czterech lat, które tutaj przepracowałem. To była dla mnie duża przyjemność. Wspólnymi siłami, wraz z właścicielami, sponsorami, miastem Gdańsk, sztabem szkoleniowym, zawodnikami, świetnym zespołem ludzi z klubu, kibicami, i mediami, osiągnęliśmy bardzo dużo. Klub jest teraz w zupełnie innym miejscu, niż był cztery lata temu. Aby tak się stało, włożyliśmy w to wszyscy ogromną pracę. Na pewno cieszę się z tego, co udało się zrobić i dziękuję ludziom za zaangażowanie i ogrom pracy, jaką włożyli w rozwój Lotosu Trefla Gdańsk.

A ma pan jakieś swoje przemyślenia, co było przyczyną odwołania ze stanowiska?

– O to trzeba by było zapytać przedstawicieli Rady Nadzorczej. To była ich decyzja.

Przez te cztery lata pracy w Lotosie Treflu zrealizował pan to, co chciał?

– Zdecydowanie tak. Zostawiam klub w świetnej kondycji. Musieliśmy się w tym okresie zmierzyć z wieloma wyzwaniami i przeciwnościami, aby Lotos Trefl mógł dołączyć do czołówki PlusLigi. Zapanowaliśmy nad finansami, uregulowaliśmy sprawy z przeszłości, przebudowaliśmy I zespół – poczynając od I trenera, zawodników, a na sztabie kończąc, w klubie pojawili się wykwalifikowani fachowcy, znacznie też wzrósł budżet. Ogromnie wzrosły wskaźniki marketingowe – trzy lata temu oglądało nas nieco ponad 2,5 mln telewidzów, w tym sezonie ponad 6 mln, na trybunach na naszych meczach zasiadało 57 tys. widzów, w sezonie 2015/2016 118 tysięcy, w mediach pojawiało się 5,7 tysięcy publikacji, a w obecnym sezonie ponad 18 tysięcy. Takich obszarów, w których poszliśmy mocno do przodu, jest dużo więcej. A strona sportowa? Zanim tu przychodziłem, najlepszym wynikiem było przedostatnie miejsce w PlusLidze, a teraz jesteśmy w zupełnie innym położeniu, walczymy o medale, graliśmy z sukcesami w Lidze Mistrzów, zdobyliśmy Puchar i Superpuchar Polski. To był świetny czas! Jestem przekonany, że ten kierunek nadal będzie realizowany, oczywiście z sukcesami.

Czuję optymizm w pana głosie, a jednak ostatnio siatkówka na Pomorzu boryka się z problemami. Rozumiem, że te Lotos Trefl one ominą, a klub czeka kolorowa przyszłość.

– Głęboko wierzę, że tak, a klub nadal będzie się rozwijał. W Gdańsku jest świetne szkolenie młodzieży, zawodnicy wchodzą do pierwszego zespołu.

*Cały wywiad Łukasza Żagunia na www.sportowy24.pl

 

 

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved