Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Matela: Jestem bardzo zadowolony ze składu

Piotr Matela: Jestem bardzo zadowolony ze składu

30 kwietnia na jego szyi zawisł złoty medal mistrzostw Polski zdobyty w roli drugiego trenera w barwach Chemika Police. Teraz wraca jako szef sztabu szkoleniowego i jest gotowy do podjęcia nowych wyzwań w Pałacu Bydgoszcz. – Mamy nadzieję, że uda nam się dopiąć jeszcze kilka transferów i dołączą do nas dwie, może trzy zawodniczki. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony ze składu, jaki mam – przyznał szkoleniowiec. 

Jakie były pana motywacje przed przyjściem do Pałacu?Piotr Matela: – Przede wszystkim chęć rozwijania się, ale też pracy z właśnie takim zespołem, jakim jest Pałac. Chcę zrobić krok naprzód i sprawdzić siebie ponownie w roli pierwszego trenera.

Na pierwszym treningu ma pan do dyspozycji trzynaście siatkarek, skład jest już niemal skompletowany. Jak scharakteryzuje pan swoją drużynę?

– Właściwie nie jest jeszcze skompletowany. Mamy nadzieję, że uda nam się dopiąć jeszcze kilka transferów i dołączą do nas dwie, może trzy zawodniczki. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony ze składu, jaki mam. Jest to mieszanka doświadczenia z młodością i mam nadzieję, że ta mieszanka będzie na tyle wybuchowa, że przyniesie korzystny efekt.

Dobrze zna pan Monikę Fedusio z czasów gry w Atomie Sopot przed dwoma laty. Czy z którąś z pozostałych zawodniczek miał pan okazję współpracować?

– Nie, nie pracowałem z żadną z pozostałych siatkarek. Dlatego też ten okres przygotowawczy jest dla mnie czasem, żeby dobrze poznać zawodniczki i pozwolić sobie wzajemnie na jak najlepsze przygotowanie się do sezonu.

Jakie ma pan wstępne oczekiwania przed nadchodzącym sezonem?

– Rozmawialiśmy o tym z zarządem i oczywiście chcemy, żeby wynik sportowy był jak najlepszy. Nie jestem natomiast zwolennikiem wróżenia, jaki konkretnie to może być wynik, bo wielokrotnie takie przewidywania nie przekładają się na rozstrzygnięcia sportowe. Na pewno będziemy skupiali się na tym, żeby znaleźć się w bezpiecznej strefie, a nawet powalczyć o coś więcej.

Jaki jest Piotr Matela jako szkoleniowiec?

– To się okaże!

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved