Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Zabrakło nam sił na dalszą walkę

Piotr Matela: Zabrakło nam sił na dalszą walkę

fot. Michał Szymański

– Cieszy nas to, że mamy już zagwarantowaną grę w play-off, ale to nie jest sytuacja, która nas satysfakcjonuje. Nie spoczniemy na laurach – zapowiedział Piotr Matela, trener bydgoskiej drużyny, która po wywiezieniu punktu z Legionowa zapewniła sobie udział w play-off.

Sporo emocji w środę było w Legionowie, gdzie DPD Legionovia odwróciła losy meczu z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. Mimo że gospodynie przegrywały już 0:2, to odniosły zwycięstwo w tie-breaku. – Wynik nie do końca oddaje to, co działo się na parkiecie. Jedna i druga drużyna zostawiła na nim kawał serca. W pewnym momencie zabrakło nam trochę zdrowia i siły na dalszą walkę, ale przez dwa pierwsze sety to my nadawaliśmy rytm temu meczowi. W trzecim secie było już 6:1, ale w końcówce nam zabrakło, podobnie było w końcówce czwartego, a w tie-breaku ewidentnie dziewczynom już brakowało sił. Do żadnej z nich nie mogę mieć pretensji, bo walczyły jak równy z równym. Nie było sytuacji, w których któraś z nich odpuszczałaby jakąś piłkę. Walczyły do końca – pochwalił postawę swoich podopiecznych Piotr Matela.Mimo że bydgoszczanki nie wykorzystały szansy na odniesienie zwycięstwa na trudnym terenie w Legionowie, to ich szkoleniowiec zadowolony był z waleczności, którą siatkarki Pałacu pokazały na boisku. – Przegraliśmy po walce z zespołem, który w tym momencie był od nas sportowo lepszy. Liczy się przede wszystkim postawa na boisku. Od tego bardzo dużo zależy. Jeśli ona jest, to wtedy można mówić o jakiejkolwiek taktyce, o tym jak mamy zagrać, jak zaatakować, jak ustawić blok. Jeśli nie ma woli walki w zespole, to inne elementy schodzą na dalszy plan – dodał trener Pałacu.

Jeden wywieziony punkt z Legionowa sprawił, że drużyna znad Brdy zapewniła sobie już udział w play-off. Do końca rundy zasadniczej została jeszcze tylko ostatnia kolejka do rozegrania, mimo to bydgoszczanki nie zamierzają odpuszczać. Chcą walczyć o kolejne zwycięstwa. – Cieszy nas to, że mamy już zagwarantowaną grę w play-off, ale to nie jest sytuacja, która nas satysfakcjonuje. Nie spoczniemy na laurach. Przed nami kolejny mecz z wrocławiankami i na nim będziemy się skupiać. Nie wybiegamy myślami zbyt daleko w przyszłość – zakończył Piotr Matela.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved