Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Trudno mówić o podjęciu walki

Piotr Matela: Trudno mówić o podjęciu walki

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie sprostały w piątek na parkiecie mistrzyniom Polski. Zarówno trener bydgoszczanek, jak i same zawodniczki krytycznie oceniają swoją postawę we wczorajszym meczu. Zdają sobie sprawę, że porażka to wynik zbyt dużej ilości błędów własnych i tego, że zespół nie potrafił zagrać z taką jakością, jaką już pokazywał w tym sezonie z teoretycznie mocniejszymi drużynami. 

– Było zbyt dużo prostych błędów – przede wszystkim po naszej stronie. Tak jak drugi set pokazał byliśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę  i wręcz nawet narzucić swój styl gry – powiedział po meczu szkoleniowiec Pałacu Piotr Matela.Trener bydgoszczanek kilka razy podkreślał, że o wyniku zaważyły błędy jego zespołu. Szczególnie żałował drugiego seta, w którym jego podopieczne długo prowadziły, ale nie potrafiły utrzymać koncentracji i ostatecznie oddały partię rywalkom – Jeżeli jednak takiemu przeciwnikowi podaje się rękę i robi się 23 błędy własne, to trudno mówić o jakiejkolwiek szansie, żeby wygrać chociażby seta, tym bardziej że po drugiej stronie siatki mamy bardzo doświadczone zawodniczki aktualnego mistrza Polski. Spodziewałem się trochę innej postawy z naszej strony, ale trudno – gra się dalej. Trzeba wyciągnąć wnioski i następny mecz jest przed nami. Pretensji do swojego zespołu nie mam, ale żal jest, bo ten mecz nie musiał i nie powinien tak wyglądać, ale jeżeli robi się tyle błędów własnych, to trudno mówić o podjęciu walki – zakończył trener gospodyń. 

W podobnym tonie wypowiadała się po meczu Patrycja Balmas Po poprzednim przegranym meczu z Bielskiem chciałyśmy wyjść w tym meczu i wrócić do tej dobrej gry, którą prezentowaliśmy chociażby w meczu z Chemikiem. Niestety to nam nie wyszło. Tym razem nasza skuteczność w ataku nie była zadowalająca i nasza gra w bloku też kulała, i to na pewno musimy poprawić. Mamy problem i musimy go rozwiązać. Takie mecze nie powinny nam się przydarzyć. Owszem każdemu może się zdarzyć przegrana, ale na pewno nie w takim stylu. Czeka nas teraz ciężki okres, żeby z tego wyjść i zagrać w następnym meczu tak, jak potrafimy. 

źródło: inf. własna, KS Pałac Bydgoszcz YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved