Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Matela: Pomogła nam konsekwencja i chęć walki w trudnych momentach

Piotr Matela: Pomogła nam konsekwencja i chęć walki w trudnych momentach

fot. KS Pałac Bydgoszcz

– Cieszę się, że dziewczyny rozumieją, że warto takie mecze wygrywać 3:0 i nie narażać się na dodatkowe emocje – mówił po wygranym meczu z Legionovią trener Pałacu Bydgoszcz, Piotr Matela. W play-off bydgoszczanki zmierzą się w walce o awans do półfinału z jedną z łódzkich drużyn. –  Obie mają swoje atuty i z obiema grało się nam dobrze – twierdzi szkoleniowiec Pałacu.

Po wygraniu pewnie pierwszego seta, w dwóch kolejnych grało się wam słabiej, dlaczego?Piotr Matela:Właśnie z tego powodu, że pierwszego wygraliśmy tak wyraźnie do piętnastu. Można powiedzieć, że to była deklasacja. Potem przyszło rozluźnienie i myśl, że tak łatwo możemy to wygrać w trzech setach. Wtedy pojawiają się błędy własne. W pierwszym gramy perfekcyjnie i popełniamy dwa błędy, a w dwóch kolejnych aż szesnaście.

Jednak cierpliwości wam nie brakowało?

– Zgadzam się. Pomogła nam też konsekwencja i chęć walki w tych trudnych momentach kiedy trzeba było gonić wynik. Cieszę się, że dziewczyny rozumieją, że warto takie mecze wygrywać 3:0 i nie narażać się na dodatkowe emocje.

W meczu przeciwko Legionovii po raz pierwszy widzieliśmy Pałac grający z dwiema libero. Czy to jakiś pomysł na kolejne mecze i jaki był powód wprowadzenia na tą pozycję Joanny Kuligowskiej?

– To jest jakaś alternatywa. Chcemy poprawić i uspokoić przyjęcie i to się udało. To nie jest tak, że teraz „Jadzia” będzie nominalną libero. Będzie brana pod uwagę do gry na dwóch pozycjach przyjmującej i libero, a decydować będziemy przed konkretnym meczem.

Czy w związku z tym, że macie przerwę planuje pan cięższe treningi, by jak najlepiej przygotować się do tych najważniejszych meczów?

– To już jest ten czas, że nie jesteśmy w stanie za dużo zmienić. Trzeba bazować na tym, co się wypracowało przez cały sezon. Ten najbliższy tydzień przepracujemy troszkę bardziej intensywniej, ale nie będzie żadnych szaleństw.

Będziecie mieli jeszcze czas, by jakoś specjalnie przygotować się na spotkanie play-off?

– Nie, mamy mecz z Radomką 17 marca, a zaraz potem 24 marca pierwsze spotkanie w play-off. Z tego też powodu nie ma co zmieniać treningów na zbyt mocne, bo to by nas całkowicie wytrąciło z rytmu meczowego.

Z którą z łódzkich drużyn chciałby pan zagrać w play-off?

– Nie ma to większego znaczenia. Obie mają swoje atuty i z obiema grało się nam dobrze.

Rozmawiał Dariusz Knopik – więcej w Gazecie Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved