Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Końcówki nie powinny tak wyglądać

Piotr Matela: Końcówki nie powinny tak wyglądać

fot. Łukasz Krzywański

– Popełniliśmy niestety dużo błędów wynikających z jakiegoś niechlujstwa lub nerwowości, gdyż te końcówki nie powinny tak wyglądać. Nie jestem zadowolony z postawy, jaką zaprezentowaliśmy na boisku – powiedział po spotkaniu z BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała trener Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, Piotr Matela.

Przed pierwszym meczem wydawało się, że to „Pałacanki” są faworytem rywalizacji o piątą lokatę. Świadczył o tym fakt, iż bydgoszczanki lepiej zaprezentowały się w sezonie zasadniczym, a ponadto dwukrotnie łatwo poradziły sobie z BKS-em w aktualnie trwającym sezonie.Niedzielny pojedynek obu drużyn znacząco różnił się od poprzednich. Bielszczanki nadawały bowiem ton rozgrywce, starając się wyeliminować atuty przeciwnika. Obie drużyny nie wystrzegały się jednak „dołków”, przez co wynik pozostawał sprawą otwartą. Ostatecznie przyjezdne przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dzięki czemu są one krok bliżej zajęcia piątego miejsca w LSK.

Niezadowolenia po spotkaniu nie ukrywał Piotr Matela. – Traciliśmy wynik na początku każdego seta i później był problem z odrabianiem strat. Była walka, w porządku, ale niestety w końcówkach zabrakło chłodnej głowy i konsekwencji w naszej grze. Popełniliśmy niestety dużo błędów wynikających z jakiegoś niechlujstwa lub nerwowości, gdyż te końcówki nie powinny tak wyglądać. Nie jestem zadowolony z postawy, jaką zaprezentowaliśmy na boisku – powiedział trener klubu z Bydgoszczy.

W szczególności szkoleniowiec był zafrasowany utratą kilku zaliczek przez swój zespół. – Utrata przewagi choćby w ostatnim secie (gdzie było już 19:16 dla Pałacu) to było z naszej strony nieporozumienie. Jeśli gra się z takim zespołem i o coś, gdyż rywalizujemy o wysokie miejsce w tabeli, to nie można pozwalać sobie na tracenie takiej przewagi, tym bardziej że nie musieliśmy zrobić dużo, by tę zaliczkę zyskać – stwierdził Piotr Matela.

O tym, czy Pałac wyciągnął wnioski z pierwszego starcia, dowiemy się 15 kwietnia, kiedy w Bielsku-Białej odbędzie się drugi mecz tejże rywalizacji. Jeżeli gospodynie również we własnej hali okażą się lepsze od rywalek, zapewnią sobie piątą lokatę na koniec sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved