Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Piotr Matela: Jeżeli gra cała drużyna, można wygrać z każdym

Piotr Matela: Jeżeli gra cała drużyna, można wygrać z każdym

fot. bks.bielsko.pl

– Osłabienie jest znaczące, ale zostało też parę osób, które potrafią pokazać kawał dobrej gry na parkiecie. Mam nadzieję, że doświadczenie z poprzedniego sezonu zaprocentuje – powiedział o sytuacji kadrowej swojego teamu szkoleniowiec mistrza Młodej Ligi Kobiet ubiegłych rozgrywek PGE Atomu Trefla Sopot, Piotr Matela. – Bronić tytułu jest znacznie ciężej. Czeka nas długa droga – dodał trener.

Za większością drużyn już dwie kolejki rozgrywek. PGE Atom Trefl Sopot jeszcze nie rozegrał żadnego meczu. Dlaczego?

Piotr Matela: – Zadecydowały względy wewnątrzklubowe i sprawy organizacyjne. Pierwszy zespół nie dysponował jeszcze pełnym składem i potrzebował naszych zawodniczek do uzupełnienia kadry w meczach towarzyskich, które były zaplanowane wcześniej. Dziewczyny dostały szansę treningu z zespołem Orlen Ligi, który brał udział między innymi w turnieju w Stambule. Obserwował pan pierwsze dwie kolejki Młodej Ligi Kobiet?

Na tyle, na ile było to możliwe. Wyniki znam oraz orientuję się, jak wzmocniły się poszczególne drużyny.

Jakie spostrzeżenia?

– Część drużyn wzmocniła się zawodniczkami z Orlen Ligi. W tym momencie trudno powiedzieć, kto ma dobry zespół, a kto zły. Nie jest to miarodajne. Wszystko zostanie zweryfikowane na boisku w czasie całej rundy. Wszystko może się zdarzyć, co potwierdzają pierwsze mecze. Na przykład Legionovia przegrała z klubem z Bydgoszczy, a potem Pałac uległ policzankom. To pokazuje, że naprawdę wiele może się zmienić. 


Jak ocenia pan swój zespół? Widać już zgranie?

– Jeszcze daleka droga do tego, czego byśmy sobie życzyli. Doświadczenie z poprzedniego sezonu pomaga poukładać ten zespół. Są jednak zawsze jakieś mankamenty, które trzeba poprawić. Czas będzie działał na naszą korzyść. Wspólne treningi zaczęły się tak naprawdę niedawno, więc z każdym meczem będzie lepiej.

Skład zespołu bardzo się zmienił?

– Tak. Odeszło sześć zawodniczek, można powiedzieć kluczowych. Magda Damaske, Klaudia Kulig są w Orlen Lidze, środkowa Julia Piotrowska odeszła do KSZO, a Kasia Urbanowicz, Dominika Mikołajewska i Justyna Zemlik – do zespołów pierwszoligowych. Osłabienie jest znaczące, ale zostało też parę osób, które potrafią pokazać kawał dobrej gry na parkiecie. Mam nadzieję, że doświadczenie z poprzedniego sezonu zaprocentuje.

Czy celem jest obrona tytułu, a tym samym pierwsze młodzieżowe mistrzostwo Polski?

Bronić tytułu jest znacznie ciężej. Czeka nas długa droga. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, a skupiamy na każdym kolejnym meczu. Po kolei. Nawet jeśli nie uda się wygrać, to zajęcie miejsca na czele tabeli będzie dla nas sukcesem. Co będzie, czas pokaże. Za wcześnie na prognozowanie. 

W kim upatrujecie największego rywala w walce o tytuł?

W tym momencie stroniłbym od daleko idących wniosków. SK bank Legionovia ma bardzo ciekawą kadrę, tak jak na przykład Budowlani Łódź. Musimy jednak skupić się przede wszystkim na sobie. W tamtym roku pokazaliśmy, że jeżeli gra cała drużyna, to można wygrać z każdym.

źródło: mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved