Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Matela: Graliśmy w zasadzie bez lewego skrzydła

Piotr Matela: Graliśmy w zasadzie bez lewego skrzydła

– Sytuacja kadrowa była bardzo trudna. Dysponowaliśmy 8 zdrowymi zawodniczkami. To i tak trochę naciągany wniosek, bo na boisku były siatkarki, które zmagały się z mniejszymi urazami, ale grały, jak choćby Malwina Smarzek – tłumaczy po wygranym wprawdzie, ale po tie-breaku, ostatnim meczu Ligi Mistrzyń pełniący obowiązki trenera Chemika Police Piotr Matela.

W ostatnim swoim spotkaniu Chemik Police pokonał 3:2 Vizurę Ruma. Niestety ten wynik nie dał policzankom awansu do fazy play-off. – Niestety dzień przed meczem urazu nabawiła się Bianka Busa. Mamy nadzieję, że to nic poważnego. Ból wykluczył ją z gry w pierwszej szóstce. Dlatego zmieniliśmy skład, na boisku pojawiła się Alex Holston, a Mali została przesunięta na przyjęcie – tłumaczy po spotkaniu Piotr Matela, który pełnił podczas spotkania rolę pierwszego trenera zespołu.Po porannym treningu otrzymaliśmy informację od sztabu medycznego, że Bianka nie jest w stanie grać w pełnym wymiarze. Uznaliśmy, że ewentualnie spróbujemy ze zmianą do drugiej linii. To się udało, następnie zapadła decyzja, że spróbujemy wpuścić ją pod siatkę jako „czarnego konia”, o ile można tak powiedzieć. Graliśmy w zasadzie bez lewego skrzydła, Bianka dostała chyba 2 piłki w ataku, obie sytuacyjne, po prostu Sladjana musiała do niej wystawić – kontynuuje Matela.

Jedyna zmiana, jaką dysponowaliśmy, była na pozycji środkowej, a akurat tam nie mieliśmy problemów. Z urazem zmaga się również Izabela Bełcik. Iza weszła na boisko, ale tylko na chwilę, żeby Sladjana złapała odrobinę dystansu. Poza składem są Katarzyna Zaroślińska-Król i Agnieszka Bednarek-Kasza. Powiedzmy sobie wprost, byliśmy tak okrojeni, że jestem dumny z dziewczyn, które zacisnęły zęby i wywalczyły zwycięstwo. W wielu sytuacjach, kiedy Bianka była pod siatką, mieliśmy opcję gry drugiej linii i środkiem. W przypadku negatywnego przejęcia zostawała tylko druga linia, stąd tyle problemów – tłumaczy szkoleniowiec.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved