Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Matela: Chyba za bardzo chcieliśmy wygrać

Piotr Matela: Chyba za bardzo chcieliśmy wygrać

– Przebieg meczu pokazał, że nie było to takie gładkie 3:0 dla Chemika. Przegraliśmy po walce, choć na pewno nie jest to dla nas adekwatny wynik, bo powinien być lepszy rezultat na naszym koncie. Uważam, że śmiało mogliśmy w Policach powalczyć o jakiś punkt – powiedział po porażce w Policach Piotr Matela, szkoleniowiec Pałacu Bydgoszcz.

Siatkarkom Pałacu Bydgoszcz nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki w Lidze Siatkówki Kobiet. W miniony weekend przegrały one na wyjeździe z Chemikiem Police, nie urywając mistrzowi Polski ani jednej partii. Miały na to szansę przede wszystkim w premierowej odsłonie. – Szkoda pierwszego seta, bo prowadziliśmy w nim, a w końcówce niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę rywalkom. Przez to w nasze szeregi wkradło się trochę nerwowości. To była główna przyczyna porażki w tym pierwszym secie. W drugim secie było już troszeczkę za dużo naszych błędów. Chyba za bardzo chcieliśmy wygrać – powiedział Piotr Matela, który zadowolony był z faktu, że jego podopieczne podjęły walkę z mistrzem Polski, ale jednocześnie był rozczarowany tym, że nie udało im się na terenie rywala ugrać żadnego seta. – Przebieg meczu pokazał, że nie było to takie gładkie 3:0 dla Chemika. Przegraliśmy po walce, choć na pewno nie jest to dla nas adekwatny wynik, bo powinien być lepszy rezultat na naszym koncie. Uważam, że śmiało mogliśmy w Policach powalczyć o jakiś punkt – dodał szkoleniowiec zespołu znad Brdy.

Kluczem do sukcesu podopiecznych Marcello Abbondanzy okazała się zagrywka, którą utrudniły życie bydgoskiej defensywie. To z kolei sprawiło, że przyjezdne musiały grać na wysokiej piłce w ofensywie, co było wodą na młyn dla polickiego bloku, który aż dwanaście razy zatrzymywał ataki rywalek. – Blok Chemika związany był z tym, że odpowiednio nie rozprowadziliśmy sobie gry. Atakowaliśmy dużo piłek na wysokiej piłce, dlatego policzankom dużo łatwiej było nas powstrzymać na siatce. Gdyby nasza gra wyglądała lepiej, co było widać wielokrotnie, kiedy mieliśmy piłkę w trzech metrach do grania, a wtedy blok Chemika nie funkcjonował tak dobrze – zakończył Piotr Matela.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna