Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Brakowało nas na boisku

Piotr Matela: Brakowało nas na boisku

fot. Michał Szymański

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie miał udanej niedzieli. Drużyna przegrała bowiem we własnej hali z DPD Legionovią Legionowo, przez co jej sytuacja w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet robi się coraz bardziej skomplikowana. – Brakowało nas na boisku, dopiero po zaznaczeniu tego możemy mówić o siatkarskich elementach. Słaba gra brała się jednak z tego, że nie było głowy – powiedział po meczu Piotr Matela.

„Pałacanki” wróciły do własnej hali po wyjazdowym zwycięstwie nad Eneą PTPS Piłą. Wydawało się zatem, że gospodynie są w stanie postawić się zawodniczkom z Legionowa. Pierwsze dwa sety były jednak koszmarem Pałacu, który nie potrafił nawiązać walki z rywalem, przegrywając odsłony do 15 i 16.– Brakowało nas na boisku, dopiero po zaznaczeniu tego możemy mówić o siatkarskich elementach. Słaba gra brała się jednak z tego, że nie było głowy. W dwóch setach pozwoliliśmy przeciwnikowi na grę, choć ten nas nie zaskoczył. Byliśmy przygotowani, wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Nie daliśmy jednak rady pod kątem psychicznym. Zawodniczki po drugiej stronie siatki nie grały bowiem na zaskakującym dla nas poziomie. Może za bardzo chcieliśmy i ta chęć pokazania się z jak najlepszej strony za bardzo nas sparaliżowała – stwierdził po meczu trener bydgoszczanek, Piotr Matela.

Fatalna postawa na boisku sprawiła, że po drugiej partii drużyna poszła do szatni na poważną rozmowę. – Wziąłem dziewczyny do szatni, bo potrzebowaliśmy wyjścia z tej hali, by oczyścić sobie głowę. Mam nadzieję, że to podziałało, choć nie do końca tak, jakbyśmy chcieli, ale na pewno zmienił się obraz gry. Co do tego, co wydarzyło się w szatni, wolałbym, żeby to tam zostało – powiedział szkoleniowiec.

Rozmowa motywacyjna podziałała, gdyż od trzeciej odsłony siatkarki z Bydgoszczy znacznie poprawiły swoją grę, doprowadzając do czwartego seta. W nim doszło natomiast do gry na przewagi, ostatecznie wygranej przez Legionovię. – Można było powalczyć z przeciwnikiem o wygraną. Jest zatem żal, szczególnie tych dwóch pierwszych setów. Końcówka czwartej odsłony to moim zdaniem następstwo tego, co wydarzyło się wcześniej – zakończył trener.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved