Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Makowski: Zdrowie jest w tej chwili najważniejsze

Piotr Makowski: Zdrowie jest w tej chwili najważniejsze

fot. Patryk Głowacki

Sezon Ligi Siatkówki Kobiet został przerwany przed rozpoczęciem fazy play-off. Niewykluczone, że na tym etapie rozgrywki zakończą się. – Z decyzjami się nie dyskutuje, więc jeśli takowa zostanie wydana, będzie ona dobra. W tym momencie nie jest ważne, na którym miejscu zakończymy rozgrywki, zwłaszcza że porównywanie zdrowia zawodniczek do gry całkowicie mija się z celem – powiedział Radosław Ciemięga, prezes Enea PTPS Piła.

Liga Siatkówki Kobiet zdążyła zakończyć fazę zasadniczą przed wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Niewiadomą pozostaje, ile ten stan będzie trwał oraz czy rozgrywki w ogóle zostaną wznowione. – Zdrowie jest w tej chwili najważniejsze, dlatego dyskusja na temat zasadności zakończenia ligi w tym momencie sezonu mija się z celem i pozostaje nam zaakceptować tę decyzję. Jeśli pojawi się komunikat ją potwierdzający, to uważam, że w obecnej sytuacji to postanowienie będzie najsłuszniejsze z możliwych – stwierdził prezes Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz, Piotr Makowski. – Mieliśmy wprawdzie szansę na poprawienie szóstej pozycji, którą obecnie zajmujemy, ale co zrobić. Nie chcemy ryzykować zdrowia zawodniczek i kibiców, dlatego też sport musi w tym momencie zejść na dalszy plan. Szóste, drugie czy pierwsze miejsce w tej chwili naprawdę nie ma żadnego znaczenia – dodał.Wiele wskazuje na to, że decyzja o zakończeniu sezonu jest jedynie kwestią czasu. – Oczywiście chcielibyśmy dokończyć rywalizację, ale w obecnej sytuacji takiej możliwości nie będzie. Czekamy na oficjalny komunikat Polskiej Ligi Siatkówki i Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po jego otrzymaniu będziemy podejmować decyzje związane z samymi zawodniczkami. Jesteśmy także w kontakcie z władzami miasta Bydgoszczy oraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i staramy się dostosować do wszystkich wytycznych, które na bieżąco dostajemy. Siłownie, kluby i hale są już pozamykane. Jeśli chodzi o kontrakty, to prawdopodobnie będzie tutaj potrzebna wspólna decyzja menedżerów zawodniczek, ale na tę chwilę nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak to dokładnie będzie wyglądało – wyjaśnił Makowski.

Na to, że ważniejsze od sportowej rywalizacji jest zdrowie, zwrócił uwagę prezes zespołu z Piły. – Z decyzjami się nie dyskutuje, więc jeśli takowa zostanie wydana, będzie ona dobra. W tym momencie nie jest ważne, na którym miejscu zakończymy rozgrywki, zwłaszcza że porównywanie zdrowia zawodniczek do gry całkowicie mija się z celem. W związku z odwołaniem naszego piątkowego meczu z Policami nasze siatkarki dostały wolny weekend a potem będziemy się kontaktować z każdym członkiem drużyny. Życzmy sobie na razie, żeby wszystko dobrze się skończyło oraz abyśmy wytrwali w zdrowiu – zaznaczył Radosław Ciemięga, prezes Enea PTPS Piła.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved