Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Piotr Makowski: Udany sezon, choć w historii były lepsze

Piotr Makowski: Udany sezon, choć w historii były lepsze

fot. Dariusz Stoński (lsk.plsp.pl)

– To był udany sezon, choć w historii były lepsze. Mam nadzieję, że te czasy wrócą. Nikt się nie spodziewał, że zespół zajmie szóste miejsce. To było możliwe dzięki pomocy sponsorów – powiedział Piotr Makowski podczas podsumowania sezonu w wykonaniu Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Sezon 2018/2019 był udany dla Pałacu Bydgoszcz. Seniorki zajęły szóste miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet, a po medale sięgnęły grupy młodzieżowe. Kadetki zdobyły mistrzostwo Polski, zaś juniorki stanęły na trzecim stopniu podium mistrzostw kraju. Na dodatek dobre występy bydgoskich siatkarek nie umknęły selekcjonerowi reprezentacji Polski. Jacek Nawrocki powołał libero Pałacu, Monikę Jagłę do kadry na rozpoczynający się sezon reprezentacyjny. – To był udany sezon, choć w historii były lepsze. Mam nadzieję, że te czasy wrócą – powiedział Piotr Makowski, który zadowolony był z rezultatu osiągniętego przez bydgoską drużynę w Lidze Siatkówki Kobiet. – Nikt się nie spodziewał, że zespół zajmie szóste miejsce. To było możliwe dzięki pomocy sponsorów. Udało się stworzyć odpowiedni budżet i zbudować ciekawy zespół. Będziemy się rozwijać nie tylko na polu sportowym, ale także organizacyjnym – dodał prezes Pałacu.Zadowolony ze współpracy z bydgoskim klubem jest sponsor tytularny, czyli Bank Pocztowy, a jego przedstawiciel w samych superlatywach wypowiadał się o siatkarkach znad Brdy. – Dałyście dużo emocji i radości kibicom. Waszą cechą charakterystyczną była walka o każdą piłkę. Potencjał macie ogromny. Wierzymy w tę drużynę i jesteśmy przekonani, że jej poziom sportowy będzie rósł. Byłyście świetnymi ambasadorkami naszej marki. Będziemy kontynuować współpracę – zaznaczył członek zarządu Banku Pocztowego, Paweł Kopeć.  

Przez 27 sezonów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej Pałac zdobył pięć medali, a jedenaście razy był w czwórce najlepszych żeńskich zespołów w Polsce. Osoby związane z klubem znad Brdy wierzą, że drużyna prowadzona przez Piotra Matelę powoli będzie nawiązywała do tych sukcesów. – Za pierwszym razem, kiedy Bank Pocztowy był z Pałacem, w 2001 roku zdobyliśmy wicemistrzostwo oraz Puchar Polski, a także udanie zagraliśmy w europejskich pucharach w Top Teams Cup. Mam nadzieję, że te czasy kiedyś wrócą – zakończył Waldemar Sagan.  

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved