Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Bez kategorii > Piotr Makowski: Teraz są ważniejsze rzeczy, niż sport

Piotr Makowski: Teraz są ważniejsze rzeczy, niż sport

fot. Patryk Głowacki

Były selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski, a obecnie prezes Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz już wczoraj w wywiadzie dla TVP Sport poddawał w wątpliwość planowe przeprowadzenie igrzysk olimpijskich. Już wiemy, że miał rację, bo najważniejsza impreza sportowa czterolecia została przełożona. 

– Trudno mi uwierzyć, że igrzyska odbędą się w tym roku – powiedział Makowski. Dodał, że dużą przeszkodą byłoby chociażby przeprowadzenie kwalifikacji w wielu dyscyplinach sportu. W siatkówce się one zakończyły, ale część była w toku. Zwrócił również uwagę na przygotowania, podając za przykład Anitę Włodarczyk, która raczej w domu nie ma szans rzucać młotem.Piotr Makowski jest również żywo zainteresowany decyzjami Polskiej Ligi Siatkówki w związku z zakończeniem sezonu. Jego Pałac Bydgoszcz po sezonie zasadniczym zajął szóste miejsce. Wszyscy zatem czekają na oficjalny komunikat, aby móc się zacząć przygotowywać do następnego sezonu.

Prezes Pałacu jest też przekonany, że zawodnicy z reprezentacji narodowych są w stałym kontakcie ze szkoleniowcami kadr i dostają od nich wytyczne, ale nie uważa, że to jest w tym momencie najważniejsze. – W tej chwili trudno jest skupiać się tylko i wyłącznie na sobie oraz sporcie. Są ważniejsze rzeczy, takie jak zdrowie i życie ludzi. Staramy się stosować do komunikatów władz miasta i krajowych – stwierdził Makowski. Dodał również, że selekcjonerzy nie będąc pewnymi, co do losów igrzysk, wciąż muszą pracować jak najlepiej się da w kontekście przygotowań. Teraz już wiemy, że plany te ulegną z pewnością modyfikacji, bo po informacji o przełożeniu igrzysk sezon reprezentacyjny ulegnie znacznemu skurczeniu, o ile w ogóle odbędą się jakiekolwiek rozgrywki międzynarodowe

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Bez kategorii

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved