Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Oceniam naszą kadrę bardzo pozytywnie

Piotr Makowski: Oceniam naszą kadrę bardzo pozytywnie

fot. Dariusz Stoński (lsk.plsp.pl)

– Kilkuletnia praca daje efekty – przekonuje były trener reprezentacji Polski siatkarek Piotr Makowski.  – Asia Wołosz współpracuje coraz lepiej z Malwiną Smarzek-Godek. Ta z kolei stara się przyzwyczaić do szybszych piłek rozgrywającej. Widać, że jest trudno, ale obie się starają – dodaje.

Mimo porażki z Serbią, możemy być dumni z postawy Polek?Piotr Makowski:Z pewnością! Dziewczyny pokazały wielkie serce do gry i podjęły walkę z mistrzyniami świata. We wszystkich elementach były równym przeciwnikiem dla sławnych rywalek poza atakiem. Wstydu nie przyniosły. 

Czy po tym, co Polki pokazały w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, widać progres w ich grze w porównaniu do Ligi Narodów?

– Bez wątpienia widać postęp, bo gramy naprawdę dobrą siatkówkę. Oczywiście, zdarzają się takie momenty, jak te w meczu z Tajkami, gdy wydawałoby się, że graliśmy gorzej, więc rywal to wykorzystał. Otóż nie, to reprezentacja Tajlandii zaprezentowała się bardzo dobrze. Przynajmniej ja nie widziałem ich tak świetnie grających już bardzo dawno. Były bardzo zmotywowane. Mecz z Serbkami pokazał, w którym miejscu jesteśmy, bo to aktualne mistrzynie świata. 

Zmienniczką Malwiny Smarzek-Godek w tym turnieju była Katarzyna Zaroślińska-Król, choć nie dostawała szans gry w zbyt dużym wymiarze. Jednak w perspektywie kolejnych zmagań to ona da większe odciążenie dla Malwiny w ataku?

– Gdyby Kasia miała dłuższe momenty na boisku, to pokazałaby pełnię swoich możliwości. Trener zrobił jednak to, co uważał za lepsze w danym momencie. Najważniejsze, że pokonaliśmy i Portoryko, i Tajlandię, czyli zespoły znajdujące się w hierarchii niżej od naszego.

Wynik w mistrzostwach Europy będzie ważny ze względu na to, że to dla naszej kadry impreza docelowa w tym sezonie?

– Nie pompujmy balonika. Tak igrzyska, jak i mistrzostwa Europy dają wiele cennych punktów do rankingu, a to z kolei zapewnia nam odpowiednio wysokie miejsce i spokój na kolejne kwalifikacje światowe czy kontynentalne. Oceniam naszą kadrę bardzo pozytywnie. To fajny zespół, mają ze sobą dobry kontakt, cieszą się grą i realizują taktykę trenera. Budujące, jak ciekawa grupa nam się stworzyła.

Rozmawiała Edyta Kowalczyk – więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved