Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Makowski: Jedyne, co obecnie jest, to radość

Piotr Makowski: Jedyne, co obecnie jest, to radość

fot. Dariusz Stoński (lsk.plsp.pl)

– Mecz był trudny, ale cieszymy się z wygranej, nieważne w jakim stylu. Jedyne, co obecnie jest, to radość. Niedawno mieliśmy kilka punktów straty do Legionovii, teraz to my zostajemy w lidze, a one muszą się bić dalej – powiedział po spotkaniu z Legionovią Legionowo trener Pałacu Bydgoszcz, Piotr Makowski.

W teorii przed środowym spotkaniem to Pałac Bydgoszcz był uprzywilejowany, gdyż prowadził w rywalizacji 1:0. Drugi pojedynek wyjątkowo został rozegrany w Artego Arenie, co niejako „zabiło” bydgoszczankom atut własnego boiska. Możliwe, iż miało to wpływ na wyrównany mecz, jaki zobaczyli kibice zgromadzeni w hali. Po pięciosetowym boju lepsze okazały się „Pałacanki”, zapewniając sobie tym samym utrzymanie w lidze.Po meczu radości nie krył trener Pałacu, Piotr Makowski.Mecz był trudny, ale cieszymy się z wygranej, nieważne w jakim stylu. Jedyne, co obecnie jest, to radość. Niedawno mieliśmy kilka punktów straty do Legionovia, teraz to my zostajemy w lidze, a ona musi się bić dalej. Ci, co na nas postawili krzyżyk: „Jesteśmy dalej w lidze, wygraliśmy piąty mecz z rzędu”. Wielkie słowa uznania dla dziewczyn – powiedział szkoleniowiec. – Bałyśmy się trochę meczu. Wiedziałyśmy, że Legionovia nie ma nic do stracenia. Ponadto rywalki są nieobliczalne. Był to też nasz czwarty pojedynek, poprzednie trzy wygrałyśmy, przez co była na nas presja. Dzielnie jednak to wszystko zniosłyśmy. Gratuluję dziewczynom wytrzymania tych trudnych momentów, gdyż są młode i na początku swojej drogi. Myślę, że jak dalej będą tak ciężko pracować i pokazywać swoją ambicję na boisku, to mogą daleko zajść – oceniła spotkanie Magdalena Mazurek.

Członkowie wygranego zespołu zwrócili uwagę na to, że przenosiny na Artego Arenę miały wpływ na pojedynek. – Gra w Artego Arenie to była dodatkowa historia, lecz ta hala jest bardzo fajna. Gdybyśmy mogli w niej trenować i grać mecze, to byłoby super. To jednak jest obiekt koszykarek. My mieliśmy w tej hali dwa treningi przed meczem, w tym żadnego po południu – stwierdził trener. – Miało trochę znaczenie, że graliśmy w Artego Arenie. Czułyśmy się, jakbyśmy grały na wyjeździe. Było duszno, słońce dawało się też we znaki, ale starałyśmy się skoncentrować jak na wyjazdowy mecz. To, że kibice nam tu pomagali, dodawało nam skrzydeł. Aż przypomniały mi się czasy, gdy grałyśmy na Astorii – dodała od siebie Mazurek.

Dzięki wygranej z Legionovią Pałac sportowo zakończył sezon 2017/2018. Makowski zaznacza jednak, iż klub ma jeszcze przed sobą wiele pracy, by w następnym sezonie mieć większe możliwości. – Mamy sporo innych problemów. Chcielibyśmy znaleźć sponsora strategicznego, który by nas wspierał. Dziękujemy oczywiście mniejszym i większym sponsorom, często moim kolegom, przyjaciołom, którzy nam pomagali. Nadal jednak jest to kropla w morzu potrzeb, gdyż nie da się zbudować mocnego zespołu z jednym z najmniejszych budżetów w lidze. Bydgoszcz jest miastem, gdzie może i ktoś by się znalazł, lecz większość ludzi wspiera grające o medale Artego Bydgoszcz – powiedział szkoleniowiec.

Koniec sezonu to także czas na rozmowy na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu lub też ruchów transferowych. Obecnie zarówno Makowski, jak i Mazurek nie potwierdzili, czy w przyszłym sezonie nadal będą częścią Pałacu. – Nie wiem, co będzie dalej. Sam muszę się zastanowić, gdyż kosztuje mnie to wiele zdrowia. Fajnie pracowało mi się z dziewczynami, ale co będzie dalej, zobaczymy – powiedział trener. – Nie rozmawialiśmy jeszcze o przyszłym sezonie. Ja cieszę się, że udało mi się wrócić. Odzyskałam jakąś formę. Teraz cieszę się, iż wracam do domu, do rodziny, która pozwala mi robić to, co kocham. Na pewno dostaniemy trochę wolnego, dlatego będzie można na spokojnie ochłonąć i pomyśleć, co dalej. Ja w domu nie będę miała wakacji, gdyż czeka mnie pobudka i zabawa z dziećmi – stwierdziła z kolei rozgrywająca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved