Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Maciąg: Będziemy starali się odwrócić proporcje

Piotr Maciąg: Będziemy starali się odwrócić proporcje

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Jedynie wspólne działanie może spowodować, że wyjdziemy z kryzysu obronną ręką. Nie możemy doprowadzić do stanu, w którym konsekwencje obecnej sytuacji spadną tylko na jedną ze stron. Każdy musi solidarnie coś od siebie oddać, byśmy wszyscy przetrwali – powiedział o kryzysie związanym z koronawirusem Piotr Maciąg, prezes Asseco resovii Rzeszów.

Piotr Maciąg kilka tygodni temu został prezesem Asseco Resovii Rzeszów. Musiał szybko stawić czoła wielu problemom, wśród których pojawiła się także niespodziewana sytuacja związana z pandemią koronawirusa. – To dobra lekcja życia. Wydarzyło się bardzo dużo. Było sporo wyzwań zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej. Koronawirus spowodował, że sport zszedł na dalszy plan. Wydaje się, że zapłaci za to wysoką cenę. Mam jednak wiarę, że uda mi się przeprowadzić klub przez ten trudny czas. Jestem umiarkowanym optymistą – powiedział Piotr Maciąg, który nie ukrywa, że nie było sensu dalszej rywalizacji w obecnej sytuacji. – Mieliśmy jeszcze do rozegrania przynajmniej dwa mecze, jednak biorąc pod uwagę obecne okoliczności, zakończenie sezonu było jedynym słusznym rozwiązaniem – dodał.Według prezesa Asseco Resovii koronawirus odciśnie piętno na całym środowisku siatkarskim. Musi się ono zjednoczyć, aby straty były jak najmniejsze. – Powrót do życia sprzed obecnego kryzysu wymaga solidarności całego siatkarskiego środowiska. Odnosi się to do zawodników, klubów, Polskiej Ligi Siatkówki i sponsorów. Wszyscy muszą działać razem na rzecz większej integracji środowiska siatkarskiego. Musimy być świadomi, że konsekwencje wirusa, z którym w tej chwili się zmagamy, dotkną wszystkich interesariuszy. Jedynie wspólne działanie może spowodować, że wyjdziemy z kryzysu obronną ręką. Nie możemy doprowadzić do stanu, w którym konsekwencje obecnej sytuacji spadną tylko na jedną ze stron. Każdy musi solidarnie coś od siebie oddać, byśmy wszyscy przetrwali – zauważył Maciąg.

Nie ma co ukrywać, że ostatnie lata nie są udane dla Asseco Resovii. Szczególnie w zakończonych kilka dni temu rozgrywkach spisała się poniżej możliwości, bowiem trzynaste miejsce w PlusLidze nikogo na Podkarpaciu nie usatysfakcjonowało. Działacze liczą, że kolejny sezon będzie dla Resovii znacznie lepszy. – Mamy w klubie ambicje zbudowania drużyny lepszej niż obecna. Koncepcja zespołu na kolejny sezon jest już stworzona. Ze względu na sytuację na świecie nie mogę mówić niestety o szczegółach. Mogę jednak zapewnić, że przeanalizowaliśmy minione lata i udało nam się zdiagnozować błędy, które zostały popełnione – podkreślił prezes klubu z Rzeszowa.

Według niego w poprzednich latach za mocno stawiano na zawodników, którzy byli już spełnieni sportowo. To ma się zmienić, a w nowym sezonie w Rzeszowie chcą postawić na graczy, którzy najlepsze lata siatkarskie mają dopiero przed sobą. – W klubie było zbyt wielu siatkarzy spełnionych, którzy nie byli głodni sukcesu. W kolejnym sezonie będziemy starali się odwrócić proporcje. Oprzemy zespół na zawodnikach, którzy najlepsze lata mają przed sobą. Wierzę w to, że uda się ten pomysł zrealizować, i że przyniesie on znaczącą poprawę w kontekście gry i wyników drużyny – zakończył Piotr Maciąg.

Cały wywiad w serwisie sport.tvp.pl

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved