Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Łukasik: Prawdopodobnie będę w składzie na Uniwersjadę

Piotr Łukasik: Prawdopodobnie będę w składzie na Uniwersjadę

fot. Łukasz Krzywański

Piotr Łukasik to jedno z największych odkryć obecnego sezonu PlusLigi. 24-letni przyjmujący ONICO Warszawa wywalczył z klubowymi kolegami srebrny medal mistrzostw Polski i otrzymał powołanie do reprezentacji. – Wiem, jaka jest moja rola, wiem jak to będzie wyglądało. Dowiedziałem się, że prawdopodobnie będę w składzie na Uniwersjadę – powiedział w magazynie #7strefa.

Czego oczekuję po powołaniu do kadry? Jak najwięcej szans spędzenia czasu z reprezentacją – powiedział siatkarz ONICO.  Nie będzie to łatwe, bo na pozycji przyjmującego w reprezentacji Polski aż roi się od znanych nazwisk. Są mistrzowie świata: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka. Jest mistrz świata juniorów Tomasz Fornal. Nie zabrakło Bartosza Bednorza, który ma za sobą świetny sezon w Modenie. Jest też Paweł Halaba z Hypo Tirol Alpenvolley Haching. Po 24 lipca w biało-czerwonych barwach będzie mógł wystąpić Wilfredo Leon – jeden z najlepszych siatkarzy świata. Konkurencja jest więc ogromna, a trener Vital Heynen ma z kogo wybierać.Wiem, jaka jest moja rola, wiem jak to będzie wyglądało. Dowiedziałem się, że prawdopodobnie będę w składzie na Uniwersjadę. To jest coś wielkiego, że rzeczywiście będę mógł zagrać z orzełkiem na piersi. To byłoby coś niesamowitego – stwierdził Piotr Łukasik. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski siatkarzy wystąpi na 30. Letniej Uniwersjadzie, która odbędzie się w Neapolu w dniach 3–14 lipca. Trenerem tej drużyny będzie Paweł Woicki, a jego asystentem Daniel Pliński.  – Takie mam założenie: pokazać się jak najlepiej, wykorzystać każdą otrzymaną szansę, bo kto wie – może się to nie powtórzyć. To jest ten czas, gdy trzeba łapać okazje – dodał przyjmujący.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved