Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Pierwsza runda każe napawać nas optymizmem

Piotr Łukasik: Pierwsza runda każe napawać nas optymizmem

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Ta pierwsza runda każe napawać nas optymizmem. Ja jestem z nas dumny, bardzo zadowolony z wyniku i z tego, jak zagraliśmy. Nie mogę się doczekać powrotu po przerwie świątecznej, by walczyć dalej o swoją pozycję – powiedział po starciu z Chemikiem Bydgoszcz przyjmujący ONICO Warszawa, Piotr Łukasik.

ONICO przybywało do Bydgoszczy w roli wyraźnego faworyta. Gracze ze stolicy przegrali podczas spotkania inauguracyjną partię, lecz później przejęli oni inicjatywę, pewnie wygrywając mecz. Jak się okazuje, porażka w pierwszym secie nie zmieniła podejścia podopiecznych Stephane’a Antigi. Zawodnicy stołecznego klubu zgodnie twierdzą, że zespół ma problem, by od startu starcia wejść na odpowiednie tory. – Od początku sezonu mecze zaczynamy niemrawo. Często pierwszy set nam ucieka i dopiero od drugiej partii zaczynamy grać swoją siatkówkę. Nie powiedziałbym, że w pierwszej odsłonie potyczki z Chemikiem zagraliśmy słabo, po prostu bydgoszczanie zaprezentowali się bardzo dobrze i trzeba im to oddać, że w tym secie pokończyli to, co mieli oraz dołożyli na zagrywce, wykańczając nas. W końcówce zrobili oni przewagę, dlatego naprawdę zagrali dobrego seta. Potem udało się jednak przejąć inicjatywę i ją utrzymać – stwierdził Bartosz Kwolek. W podobnym tonie wypowiedział się również Piotr Łukasik. – Mamy w sobie coś takiego, że większość zwycięstw za trzy punkty mamy z wyniku 3:1. W pierwszym secie wydaje mi się, że graliśmy bardzo podobnie jak kolejne trzy, natomiast bydgoszczanie weszli na poziom, którego troszeczkę się obawialiśmy. Pierwszy set wyglądał tak, iż my graliśmy swoje i może mieliśmy mniej szczęścia, a Bydgoszcz wykorzystała wszystko, co mogła, grając kapitalnie na zagrywce i będąc bardzo skuteczna na swoim przejściu – powiedział MVP spotkania.Obecnie warszawianie umocnili się na drugiej pozycji w lidze. Taki obrót spraw cieszy graczy ze stolicy. – Zajmujemy drugie miejsce w tabeli, a to jest bardzo dobry wynik. ZAKSA odskoczyła w ligowej stawce, jest niewątpliwym liderem. My bardzo się cieszymy, gdyż nazbieraliśmy punktów, a to jest superzaliczka przed drugą, czyli ważniejszą częścią sezonu, gdyż to tam będą liczyły się punkty i miejsce w tabeli. Ta pierwsza runda każe napawać nas optymizmem. Ja jestem z nas dumny, bardzo zadowolony z wyniku i z tego, jak zagraliśmy. Nie mogę się doczekać powrotu po przerwie świątecznej, by walczyć dalej o swoją pozycję – stwierdził Piotr Łukasik. – Cieszymy się, że udało nam się skończyć tak wysoko tę część sezonu i że będziemy w Pucharze Polski, gdyż jesteśmy taką grupą, gdzie jeszcze zgrywamy i dogrywamy to wszystko, dlatego przydadzą się nam dodatkowe dwa czy trzy mecze – wspomniał Bartosz Kwolek.

Dobra postawa ONICO sprawia, że drużyna zaczyna być jednym z głównych kandydatów do medalu. W tej sprawie wspomniani przyjmujący mają odmienne zdanie. – Po połowie rundy zasadniczej zajęliśmy drugie miejsce, więc czemu nie mamy myśleć o medalu? Drugą rundę będziemy grali z takim samym zaangażowaniem. Trenujemy ciężko i idziemy w dobrą stronę, jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, nie mamy problemów ze zdrowiem. Wszystko układa się w tym sezonie po naszej myśli. Nie jest to jednak napinanie się na medale. Po prostu jesteśmy szczęśliwi z tego, gdzie jesteśmy i każdy będzie walczył o jak najlepszy rezultat w tym sezonie – powiedział Łukasik. – Ciężko mówić o medalu, jest dopiero połowa sezonu za nami. Wiadomo, że gra się po to, żeby wygrywać i naszym celem jest mistrzostwo, jak każdej drużyny, która gra i to jest normalne. Teraz przyszedł do nas Bartosz Kurek oraz Nikołaj Penczew, więc na pewno apetyty cały czas rosną, ale ja staram się troszeczkę tonować, gdyż jest jeszcze druga część sezonu. Na razie mamy drugie miejsce i z tego się trzeba cieszyć – dodał od siebie Kwolek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved