Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik nowym przyjmującym mistrza Polski

Piotr Łukasik nowym przyjmującym mistrza Polski

fot. FIVB

Mistrz Polski po zakontraktowaniu Simone Parodiego pozyskał kolejnego przyjmującego.  Szeregi Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zasili broniący w poprzednim sezonie barw Onico Warszawa – Piotr Łukasik.  -Piotr to młody, ambitny i obiecujący zawodnik, ma już niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi i jestem przekonany, że swoją dobrą grą wesprze nasz zespół walce o najwyższe cele–  o nowym zawodniku mówi prezes ZAKSA S.A Sebastian Świderski.

Uzupełnianie zespołu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon PlusLigi 2019/2020 dobiega końca. Nową twarzą w szeregach mistrza Polski będzie przyjmujący – Piotr Łukasik. Łukasik debiut w seniorskiej siatkówce zanotował w AZS-ie Olsztyn. Nastoletni Piotr Łukasik został zauważony występując w młodzieżowej drużynie akademików w rywalizacji Młodej Ligi. Utalentowany zawodnik dość szybko zdobył uznanie szkoleniowców i został okrzyknięty kolejną nadzieją polskiej siatkówki. Niestety po bardzo dobrym debiucie w ekstraklasie Łukasikowi przytrafił się uraz (zerwane więzadło krzyżowe przednie i uszkodzenie obu łąkotek). Ambitny zawodnik ciężko pracując podczas rehabilitacji dość szybko wrócił na siatkarskie parkiety.Po kilku latach gry w Olsztynie młody przyjmujący trafił na zaplecze ekstraklasy, gdzie spędził kolejne trzy sezony (w KPS Siedlce). Powrót Piotra Łukasika do PlusLigi  był jednak tylko kwestią czasu, w sezonie 2017/2018 przyjmujący występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, gdzie był czołową postacią swojego zespołu. Po  spadku klubu z Bielska-Białej do I-ligi Łukasik przeniósł się do stolicy, uzupełniając skład Onico Warszawa, z którym sięgnął po srebro, ulegając w finale ZAKSIE.

Znakomita postawa Piotra znalazła uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Polski- Vitala Heynena i ten sezon był debiutem młodego przyjmującego w biało-czerwonych barwach. Tym samym do wicemistrzostwa kraju zawodnik dodał swój kolejny medal w seniorskiej siatkówce – brąz Siatkarskiej Ligi Narodów.

 Bardzo się cieszymy, że Piotr Łukasik dołączy do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Piotr to młody, ambitny i obiecujący zawodnik, ma już niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi i jestem przekonany, że swoją dobrą grą wesprze nasz zespół  walce o najwyższe cele–  o nowym zawodniku mówi prezes ZAKSA S.A, Sebastian Świderski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved