Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Łukasik: Najważniejsze, że wygraliśmy i prawdopodobnie awansowaliśmy

Piotr Łukasik: Najważniejsze, że wygraliśmy i prawdopodobnie awansowaliśmy

fot. FIVB

W sobotę reprezentacja Polski pokonała Niemców 3:1 i jest bardzo bliska zapewnienia sobie awansu do Final Six Ligi Narodów. Najjaśniejszym punktem biało-czerwonych w tym spotkaniu był autor 18 punktów Piotr Łukasik. – Najważniejsze jest to, że wygraliśmy i prawdopodobnie zakwalifikowaliśmy się do Final Six, co było naszym celem na ten turniej  – mówi przyjmujący.

Przyjmujący Onico Warszawa zakończył mecz z dorobkiem 18 punktów i aż 71% skuteczności w ataku, zdobył także trzy punkty blokiem. – Czułem się dziś dobrze, chociaż potem już trochę opadłem z sił, ale jakbym nie uderzył to ta piłka wpadała. Czasami są właśnie takie mecze. Troszkę też może było szczęścia, może pomogły też warunki fizyczne, bo atakowałem wysoko. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy i prawdopodobnie zakwalifikowaliśmy się do Final Six, co było naszym celem na ten turniej – powiedział Piotr Łukasik.  Pokusił się on także o ocenę spotkania.  – Radość jest duża. Nie był to łatwy mecz, trzeci set może wymknął się Niemcom spod kontroli, ale reszta myślę była dość ciekawa. Cieszy wygrana w tej końcówce czwartego seta, bo myślę, że potem w tie-breaku już łatwo by nie było – przyznał.Niemcy  słabo spisali się w polu zagrywki, zepsuli aż 26 serwisów, biało-czerwoni zaś tylko 9.  Oba zespoły zanotowały podobną skuteczność ataku – 49%. W bloku było 11:7 dla Polski, a asach serwisowych 3:2 dla rywali. – Moim zdaniem siłą tej reprezentacji jest blok-obrona i w sobotę też to fajnie wyglądało. Nie mieliśmy może dużo bloków punktowych, ale dużo ciekawych kontr na których byliśmy skuteczni. Udawało nam się robić tzw. break pointy – analizował Łukasik. W kontrataku Polacy zanotowali 48% skuteczność, zaś Niemcy 38%.

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest debiutanckim w wykonaniu Piotra Łukasika. – To był mój drugi turniej. Pierwszy był związany z zawirowaniami, do których nie chcę wracać. To ten turniej w Lipsku traktuję jako debiut i zależało mi, żeby zagrać dobrze. Co dalej, to zobaczymy. To dopiero moje początki z kadrą. Chciałbym wykorzystać każdą szansę i myślę, że tą sobotnią wykorzystałem. Nie chcę myśleć o przyszłości. Wiadomo, że chciałbym jechać wszędzie z reprezentacją, ale to nie zależy ode mnie.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved