Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Musimy grać dużo lepiej, aby osiągnąć wymarzony cel

Piotr Łukasik: Musimy grać dużo lepiej, aby osiągnąć wymarzony cel

– Przeciwnicy grają świetnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy grać dużo lepszą siatkówkę, niż w rundzie zasadniczej, aby osiągnąć wymarzony cel – powiedział Piotr Łukasik, przyjmujący Onico Warszawa, które przygotowuje się do walki w półfinale PlusLigi.

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach PlusLigi, w piątek w Częstochowie ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrały sparing, który miał sprawdzić dyspozycję obu zespołów na finiszu przygotowań do decydujących potyczek w PlusLidze. Towarzyskie spotkanie zakończyło się wygraną kędzierzynian 4:1. Jednak nie wynik był najważniejszy, a sprawdzenie formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami półfinałami w fazie play off PlusLigi. – Myślę, że ten sparing był niezbędny. Mamy trzy tygodnie przerwy od oficjalnych pojedynków. ZAKSA jest w identycznej sytuacji, więc takie spotkanie było jak najbardziej naturalne. Dla naszego zespołu oraz kędzierzynian są to bardzo ważne pojedynki – powiedział Piotr Łukasik, przyjmujący stołecznej drużyny, który nie ukrywa, że Onico będzie musiało zagrać jeszcze lepiej niż w rundzie zasadniczej, jeśli myśli o ograniu Jastrzębskiego Węgla i grze w finale PlusLigi. – Jesteśmy w ciężkim treningu. Chcemy być w optymalnej dyspozycji na zabliżające się play off. Oglądaliśmy mecze ćwierćfinałowe. Przeciwnicy grają świetnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy grać dużo lepszą siatkówkę, niż w rundzie zasadniczej, aby osiągnąć wymarzony cel – dodał przyjmujący stołecznego zespołu.

Podopieczni Stephane’a Antigi obecnie mają przerwę w rozgrywkach PlusLigi, bowiem jako jedna z dwóch czołowych drużyn po rundzie zasadniczej zapewnili już sobie awans do półfinału PlusLigi. Taka sytuacja ma swoje dobre i złe strony. Wprawdzie mają więcej czasu na przygotowania do decydujących pojedynków w sezonie, ale jednocześnie mają niemal trzy tygodnie przerwy od ligowego grania. – To jest zarówno jakiś plus, jak i minus. Mamy teraz czas, aby trenować trochę ciężej i zbudować formę na nowo. Na szczęście wszyscy jesteśmy zdrowi. Nic nam nie dolega. Oczywiście minusem jest to, że rzeczywiście rywale ciągle grają o zwycięstwa. My nie mamy teraz tego stresu meczowego, ale ostatni sparing z ZAKSĄ i ten, który jest zaplanowany na ten tydzień ma nam to zastąpić – zakończył Łukasik.

źródło: inf. własna, plusliga.pl