Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik na dłużej w Onico Warszawa

Piotr Łukasik na dłużej w Onico Warszawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przyjmujący Piotr Łukasik podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa i będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy do końca sezonu 2019/2020!. – ONICO to w tym momencie potężna marka w polskiej siatkówce. A nasza liga jest przecież jedną z najsilniejszych w Europie. Cieszę się, że klub wyraził zainteresowanie, żebym pozostał częścią zespołu. Były wprawdzie inne, które również się po mnie zgłosiły, ale zdecydowana większość aspektów przemawiała za pozostaniem w stolicy – powiedział po przedłużeniu umowy Piotr Łukasik.

– Piotrek ma za sobą świetny sezon i jestem przekonany, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zamierza dalej się rozwijać i ma ku temu olbrzymi potencjał. Ambicja i waleczność to cechy, które najlepiej go opisują i które wpisują się w naszą wizję drużyny – walczącej o każdą piłkę i stawiającej sobie najwyższe cele. Cieszymy się, że „Kiki” zostaje z nami – skomentował podpisanie nowej umowy prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.Piotr Łukasik urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął od występów w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach AZS-u Olsztyn. Już po roku dołączył do drużyny seniorskiej i w ciągu trzech sezonów rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 42 spotkania, po czym przeniósł się do KPS-u Siedlce. Po trzech latach na zapleczu PlusLigi Łukasik powrócił do siatkarskiej ekstraklasy – w 2017 roku został zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała, skąd po świetnym sezonie trafił do stolicy.

„Kiki” w Warszawie rozegrał już 21 meczów (77 setów), w których zdobył łącznie 207 punktów, popisując się ponad 50% skutecznością w ataku i 43 punktowymi blokami, co aktualnie daje mu 7. lokatę w rankingu najlepiej blokujących zawodników ligi. Przez kibiców ONICO Warszawa został też wybrany najlepszym zawodnikiem grudnia, kiedy to przyznano mu statuetki MVP za spotkania z Treflem Gdańsk i Chemikiem Bydgoszcz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved