Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Będziemy tylko silniejsi

Piotr Łukasik: Będziemy tylko silniejsi

W drugim piątkowym meczu PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn podejmował ONICO Warszawa. To siatkarze ze stolicy byli stawiani w roli faworytów w tym spotkaniu, jednak olsztynianie przeciwstawili się rywalom. Ostatecznie to podopieczni Stephane’a Antigi wygrali 3:1. – Olsztynianie rozegrali niezły pojedynek, my się cieszymy, że zebraliśmy komplet punktów z tego ciężkiego terenu – podsumował Piotr Łukasik.

Warszawianie świetnie rozpoczęli spotkanie, w pierwszej i drugiej partii wygrali dość pewnie, a w trzeciej mieli już kilka ,,oczek” przewagi. – Ten mecz był dziwny, bo nie byliśmy skuteczni w ataku, ale bardzo dobrze blokowaliśmy i zagrywaliśmy. To robiło różnicę. Radosław Gil, ich drugi rozgrywający, grał dobrze. Oczywiście nie grał wiele do tej pory, więc nie mieliśmy dużo informacji. Jesteśmy w stanie prezentować się lepiej – powiedział Stephane Antiga.

Mimo kilku ,,oczek” straty olsztynianie odrobili dystans dzielący ich od rywali i przedłużyli spotkanie. Kolejne partia padła jednak łupem warszawian i to oni zapisali na swoim koncie 3 punkty. –  Od początku mieliśmy swoje problemy. Skuteczność w ataku całego zespołu nie była taka, jak mogliśmy się do tego przyzwyczaić w ostatnich spotkaniach. Takie mecze też trzeba potrafić wygrywać. Powiedzieliśmy sobie w kółku, że dzięki temu pojedynkowi będziemy tylko silniejsi. Trzeba jednak też przyznać, że Olsztyn walczył. W tym trzecim secie mieliśmy kilkupunktową przewagę, wydawało się, że doprowadzimy ten mecz do końca, natomiast nasi przeciwnicy dobrze zagrywali do końca tej odsłony spotkania i udało się im nas złamać. Olsztynianie rozegrali niezły pojedynek, my się cieszymy, że zebraliśmy komplet punktów z tego ciężkiego terenu – stwierdził Piotr Łukasik. – Rywale grali lepiej, my zgubiliśmy koncentrację, ale super, że zaczęliśmy dobrze tego czwartego seta, bo ważne było, żeby zdobyć w tym meczu trzy punkty – dodał Stephane Antiga.

Dzięki temu zwycięstwu warszawianie zbliżyli się do zajęcia 2. miejsca w PlusLidze na koniec fazy zasadniczej. – Nie wiem czy z przegranej partii będziemy wciągać wnioski, ale będziemy pracować nad elementami, które zawiodły. To jest set, nie straciliśmy punktu, a sezon pokazuje, że wiele meczów rozegraliśmy w ten sposób. Ja tego nie liczyłem, ale tutaj komentator mówił, że to był nasz 10 mecz wygrany 3:1 w sezonie. Może tak potrafimy, ale to jest maks, to trzy punkty, także nas to cieszy – zakończył Piotr Łukasik.

źródło: onicowarszawa.pl, Polsat Sport