Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Łuka: Każdy będzie miał czystą kartę

Piotr Łuka: Każdy będzie miał czystą kartę

fot. stalnysa.pl

– Konstruując skład, skupiałem się na tym, żeby do Stali trafili młodzi i charakterni zawodnicy, którzy mają coś do udowodnienia. Mają oni stanowić o sile naszego zespołu. Mam nadzieję, że za dane im zaufanie odwdzięczą się dobrą grą – powiedział Piotr Łuka, nowy szkoleniowiec Stali AZS PWSZ Nysa.

Po zmianach w składzie widać, że stawiacie na kontynuację. Chce pan czerpać z tych mechanizmów, które zostały już wypracowane w poprzednim sezonie?Piotr Łuka:Na pewno tak, ponieważ skład został zbudowany na bazie zawodników grających u nas w poprzednim sezonie. Trzon zespołu został utrzymany, doszło kilka ciekawych wzmocnień. Osobiście jestem bardzo zadowolony z drużyny, którą udało nam się zbudować na nadchodzący sezon.

No właśnie, jest kilka wzmocnień, ale zawodnikami, którzy mają coś do udowodnienia, by wspomnieć chociażby Mateusza Piotrowskiego i Nikodema Wolańskiego?

– Uważam, że każdy zawodnik ma coś do udowodnienia. Ci chłopcy już pokazywali, że potrafią grać w siatkówkę. Może miejsce i czas, w którym się znajdowali do tej pory, nie pozwalały im pokazać wszystkiego, co potrafią. Mam nadzieję, że stanie się tak w Nysie. Konstruując skład, skupiałem się na tym, żeby do Stali trafili młodzi i charakterni zawodnicy, którzy mają coś do udowodnienia. Mają oni stanowić o sile naszego zespołu. Mam nadzieję, że za dane im zaufanie odwdzięczą się dobrą grą.

Jednym z atutów Stali będzie wyrównany skład?

– Na pewno tak. Patrząc na skład, na każdej pozycji mamy bardzo wartościowych zawodników. Cieszę się z tego, bo pójdzie w górę jakość treningów. Cały czas będzie rywalizacja o miejsce w pierwszej szóstce. Zapowiedziałem już, że każdy zawodnik będzie miał u mnie czystą kartę. Na każdy mecz będziemy wybierali optymalny skład. Nikt nie będzie grał za zasługi czy dlatego, że tak uważają kibice. Po prostu będziemy cały czas analizować formę siatkarzy. Zakładamy sobie pewne cele, ale naszym głównym zadaniem jest to, żeby z dnia na dzień robić postęp, a z meczu na mecz prezentować się coraz lepiej.

Dużo mówi się o celach w Stali. Są marzenia w Nysie o powrocie do PlusLigi?

– Marzenia o powrocie do PlusLigi są od 2005 roku, kiedy drużyna z Nysy spadła z elity. Jest to miasto bardzo siatkarskie. Nie ma w nim innych sportów na wysokim poziomie. Widoczny jest głód siatkówki na wysokim poziomie, szczególnie u kibiców. Zbudowaliśmy mocny zespół, chcemy grać o jak najwyższe cele, ale to sezon zweryfikuje, jakie one będą. Chcemy dojść jak najdalej, ale będziemy koncentrowali się tylko na każdym kolejnym spotkaniu.

Czyli nie będziecie pompować balonika i nakładać na zawodników dodatkowej presji?

– Pompowanie balonika nigdy nie jest wskazane, aczkolwiek zawodnicy po rozmowach ze mną doskonale wiedzą, o co mamy grać. To są dorośli ludzie, którzy zdają sobie sprawę z tego, że nie po to budujemy mocny zespół, żeby awansować do ósemki. Bylibyśmy trochę śmieszni, gdybyśmy mówili, że interesuje nas awans do play-off. Oczywiście, awans do ósemki jest dla nas ważny w pierwszej kolejności, ale później chcemy grać jak najdłużej. O dalszych wyzwaniach w tym momencie nie ma sensu w ogóle wspominać, bo sezon jest długi, a mogą w nim wydarzyć się różne rzeczy.

A dla pana nadchodzący sezon będzie wyjątkowy, patrząc przez pryzmat tego, że z boiska przeniósł się pan na ławkę trenerską?

– Dla każdego trenera, który jest debiutantem, pierwszy sezon jest dużym wyzwaniem. Nie ukrywam, że przez ostatnie lata przygotowywałem się do tego, że może przyjść taki dzień, w którym zostanie mi powierzona taka rola. Cieszę się, że zarząd klubu obdarzył mnie na tyle dużym zaufaniem, że powierzył debiutantowi ważną rolę w budowaniu mocnego klubu w mieście, w którym siatkówka jest na pierwszym miejscu wśród wszystkich sportów. Jest to więc na pewno bardzo odpowiedzialna rola.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved